V Bělorusku začíná cenzura internetu

Tagy:  lukašenko, bělorusko, cenzura, lidská práva, internet, nevyžádaný obsah, čína, cenzurování

Nejvíce se objevují zprávy o cenzuře Internetu z Číny a jiných zemí ze vzdálenějšího východu, podle posledních údajů se však připravují jisté kroky k uplatňování cenzury i v Evropě, konkrétně v Bělorusku.

Alexandr Grigorjevič Lukašenko, který vládne v Bělorusku podepsal v úterý zákon, podle kterého mají všichni poskytovatelé internetu sbírat a uchovávat informace o uživatelích a na žádost policie nebo vlády je předkládat. Není to sice cenzura v pravém slova smyslu, ale mnoho zastánců lidských práv to pokládá za narušení svobody člověka.

Kromě internetu už nejsou v Bělorusku prakticky žádná média svobodná, v tisku i v televizi si drží většinu tržního podílu státní televize a deníky, které si upravují obsah k obrazu svému. Cenzura sice neexistuje v nějaké velké míře, některé zásahy jsou ale ve zprávách patrné.

Navíc vznikl ještě zvláštní úřad, který má rozhodovat o tom, který obsah na internetu je „nebezpečný“ a takovou stránku může úplně odstavit.

Zdroj: Charter97.org

Novinka V Bělorusku začíná cenzura internetu byla publikován 5. února 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...