V Bělorusku začíná cenzura internetu

Tagy:  lukašenko, bělorusko, cenzura, lidská práva, internet, nevyžádaný obsah, čína, cenzurování

Nejvíce se objevují zprávy o cenzuře Internetu z Číny a jiných zemí ze vzdálenějšího východu, podle posledních údajů se však připravují jisté kroky k uplatňování cenzury i v Evropě, konkrétně v Bělorusku.

Alexandr Grigorjevič Lukašenko, který vládne v Bělorusku podepsal v úterý zákon, podle kterého mají všichni poskytovatelé internetu sbírat a uchovávat informace o uživatelích a na žádost policie nebo vlády je předkládat. Není to sice cenzura v pravém slova smyslu, ale mnoho zastánců lidských práv to pokládá za narušení svobody člověka.

Kromě internetu už nejsou v Bělorusku prakticky žádná média svobodná, v tisku i v televizi si drží většinu tržního podílu státní televize a deníky, které si upravují obsah k obrazu svému. Cenzura sice neexistuje v nějaké velké míře, některé zásahy jsou ale ve zprávách patrné.

Navíc vznikl ještě zvláštní úřad, který má rozhodovat o tom, který obsah na internetu je „nebezpečný“ a takovou stránku může úplně odstavit.

Zdroj: Charter97.org

Novinka V Bělorusku začíná cenzura internetu byla publikován 5. února 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!