V Bělorusku začíná cenzura internetu

Nejvíce se objevují zprávy o cenzuře Internetu z Číny a jiných zemí ze vzdálenějšího východu, podle posledních údajů se však připravují jisté kroky k uplatňování cenzury i v Evropě, konkrétně v Bělorusku.

Alexandr Grigorjevič Lukašenko, který vládne v Bělorusku podepsal v úterý zákon, podle kterého mají všichni poskytovatelé internetu sbírat a uchovávat informace o uživatelích a na žádost policie nebo vlády je předkládat. Není to sice cenzura v pravém slova smyslu, ale mnoho zastánců lidských práv to pokládá za narušení svobody člověka.

Kromě internetu už nejsou v Bělorusku prakticky žádná média svobodná, v tisku i v televizi si drží většinu tržního podílu státní televize a deníky, které si upravují obsah k obrazu svému. Cenzura sice neexistuje v nějaké velké míře, některé zásahy jsou ale ve zprávách patrné.

Navíc vznikl ještě zvláštní úřad, který má rozhodovat o tom, který obsah na internetu je „nebezpečný“ a takovou stránku může úplně odstavit.

Zdroj: Charter97.org

Novinka V Bělorusku začíná cenzura internetu byla publikován 5. února 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!