Očekává se více případů softwarového pirátství ve firmách

Tagy:  BSa, policie, software, pirátství, softwarové pirátství, zločin, vyšetřování

Softwarové pirátství by zřejmě tento rok mělo zažít citelný otřes. Odhaduje se, že letos by mělo být odhaleno ještě více případů pirátství než za loňský rok, kdy průměrné kompenzace vývojářům softwaru byly na úrovni 230 tisíc korun.

To, že letos bude více odhalených případů je jasné hlavně podle ohlášení, kterých přišlo několik set. Kromě firem se dostaly do hlášení i soukromé osoby. „Bonzů“ přišlo do centrály BSA zhruba dva tisíce, všechny hlášení se budou vyšetřovat v průběhu tohoto roku.

Firmám se navíc pirátské kopie vůbec nemusí vyplatit, odškodné, které požadují výrobci je stále vyšší a vyšší a v případě velkého případu může dokonce i ohrozit chod firmy. Paradoxem je, že ne vždycky musí skončit případ pirátství před soudem, občas se objeví i nějaké formy mimosoudního vyrovnání, což je samozřejmě pro obě strany lepší.

Nemilou zprávou je i to, že se očekává další rozvoj pirátství na internetu, kde pomalu přebírají místo organizované gangy na úkor jednotlivců.

Zdroj: Tisková zpráva BSA

Novinka Očekává se více případů softwarového pirátství ve firmách byla publikován 10. února 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...