Očekává se více případů softwarového pirátství ve firmách

Tagy:  BSa, policie, software, pirátství, softwarové pirátství, zločin, vyšetřování

Softwarové pirátství by zřejmě tento rok mělo zažít citelný otřes. Odhaduje se, že letos by mělo být odhaleno ještě více případů pirátství než za loňský rok, kdy průměrné kompenzace vývojářům softwaru byly na úrovni 230 tisíc korun.

To, že letos bude více odhalených případů je jasné hlavně podle ohlášení, kterých přišlo několik set. Kromě firem se dostaly do hlášení i soukromé osoby. „Bonzů“ přišlo do centrály BSA zhruba dva tisíce, všechny hlášení se budou vyšetřovat v průběhu tohoto roku.

Firmám se navíc pirátské kopie vůbec nemusí vyplatit, odškodné, které požadují výrobci je stále vyšší a vyšší a v případě velkého případu může dokonce i ohrozit chod firmy. Paradoxem je, že ne vždycky musí skončit případ pirátství před soudem, občas se objeví i nějaké formy mimosoudního vyrovnání, což je samozřejmě pro obě strany lepší.

Nemilou zprávou je i to, že se očekává další rozvoj pirátství na internetu, kde pomalu přebírají místo organizované gangy na úkor jednotlivců.

Zdroj: Tisková zpráva BSA

Novinka Očekává se více případů softwarového pirátství ve firmách byla publikován 10. února 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!