Můžou se hackeři v Číně "těšit" na špatné časy?

Tagy:  čína, hacker, Black Hawk Safety Net, zločin, policie

Čínské úřady zlikvidovaly (alespoň podle oficiálních médií) jednu z největších tamějších organizací, které zabezpečovaly výcvik hackerů, kromě toho poskytovaly internetové stránky skupiny Black Hawk Safety Net i informace „jak na to“, včetně nástrojů pro přímé hackování stránek.

Black Hawk Safety Net byla údajně jednou z největších a nejlépe fungujících organizací, které sdružovaly hackery, dokonce si i solidně vydělávala na svůj provoz tím, že poskytovala internetové kurzy hackerům, za dobu svého fungování si tak měla vydělat až 752 tisíc Eur.

Při policejním zásahu se dostaly vyšetřovatelům do rukou webové servery, osobní počítače, automobil a peněžní hotovost ve výši 183 tisíc Eur.

Black Hawk Safety Net fungovala takřka pět let, od roku 2007 se ale dostala do širšího podvědomí veřejnosti. O fungování celého podniku se starala skupina tří mužů, kteří byli rovněž zatčeni.

Zdroj: Chinadaily.com

Novinka Můžou se hackeři v Číně "těšit" na špatné časy? byla publikován 9. února 2010 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...