Apple představuje Aperture 3

Tagy:  apple, aperture, aperture 3, fotky, organizace fotek, fotogalerie

Pokud rádi upravujete fotky a využíváte operačního systému Mac, jistě Vám udělá radost informace o nové verzi programu Aperture. Nový Aperture 3 se honosí celkem dvěma sty novými funkcemi, například bude snadnější organizování knihoven nebo detailnější nástroje pro úpravy fotek.

V případě, že si rádi „hrajete“ s fotkami, oceníte funkci Brushes, která dovoluje lepší malování, nebo v případě opravdu poloprofesionální práce s fotkami se jistě hodí Adjustment Presets, což je nástroj pro použití profesionálních efektů. Některé z novinek se objevily už v aplikaci iPhoto 09.

Nově se dají velké knihovny fotek členit na projekty pomcí funkcí Faces a Places. První funkce zvládá rozpoznávat tváře, což zjednodušuje zařazování fotek, Places pak pracuje podobně, až na to, že místo obličejů rozděluje fotky dle prostředí pořízení. Dokonce je Places tak daleko, že můžete získat i GPS adresu místa pořízené fotky.

Navíc nechybí nástroj pro práci s prezentacemi. Je pak plně na libovůli uživatele, jaké přechody mezi snímky zvolí, jaké bude mít prezentace pozadí, hudbu, atd.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Apple představuje Aperture 3 byla publikován 11. února 2010 v 22.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...