Čeká Facebook konkurence?

Tagy:  gmail, google, google buzz, facebook, twitter, sociální sítě, internetové sítě, bezpečí, hlášky

Možná se Facebook dočkal veliké konkurence, ale rozhodně spoustu rozruchu vyvolala zpráva, která se již několik dní stává terčem pozornosti IT odborníků. Google totiž zprovoznil svoji vlastní sociální síť nazvanou Google Buzz.

Oproti Facebooku má ale Google Buzz několik zásadních odlišností. V prvé řadě zde naprosto chybí stránky, takže pokud jste viděli v Buzzu nějakou možnost marketingového rozvoje, zapomeňte na to. Pokud bychom mohli novinku k něčemu přirovnat, nejlépe by to šlo k Twitteru, od kterého se ovšem také v některých věcech lehce odlišuje.

Jde vidět, že Google hodně spoléhá na provázanost Buzzu s účtem na Gmailu, od kterého si můžete získávat přátele, služba je rovněž integrovaná do vyhledávání v Googlu. Vývojář ovšem zatím nějak nespěchá s nějakými marketingovými zásahy, proto je Buzz možná trošičku zastrčen mezi jinými službami.

Navíc se zde objevil veliký problém, které se týká zabezpečení. Systém je v této oblasti nepříliš dořešen, hlavně co se týká emailových kontaktů.

Zdroj: Google.com/buzz

http://www.zive.cz/…default.aspx

http://www.lupa.cz/…google-buzz/

Novinka Čeká Facebook konkurence? byla publikován 16. února 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!