Čeká Facebook konkurence?

Tagy:  gmail, google, google buzz, facebook, twitter, sociální sítě, internetové sítě, bezpečí, hlášky

Možná se Facebook dočkal veliké konkurence, ale rozhodně spoustu rozruchu vyvolala zpráva, která se již několik dní stává terčem pozornosti IT odborníků. Google totiž zprovoznil svoji vlastní sociální síť nazvanou Google Buzz.

Oproti Facebooku má ale Google Buzz několik zásadních odlišností. V prvé řadě zde naprosto chybí stránky, takže pokud jste viděli v Buzzu nějakou možnost marketingového rozvoje, zapomeňte na to. Pokud bychom mohli novinku k něčemu přirovnat, nejlépe by to šlo k Twitteru, od kterého se ovšem také v některých věcech lehce odlišuje.

Jde vidět, že Google hodně spoléhá na provázanost Buzzu s účtem na Gmailu, od kterého si můžete získávat přátele, služba je rovněž integrovaná do vyhledávání v Googlu. Vývojář ovšem zatím nějak nespěchá s nějakými marketingovými zásahy, proto je Buzz možná trošičku zastrčen mezi jinými službami.

Navíc se zde objevil veliký problém, které se týká zabezpečení. Systém je v této oblasti nepříliš dořešen, hlavně co se týká emailových kontaktů.

Zdroj: Google.com/buzz

http://www.zive.cz/…default.aspx

http://www.lupa.cz/…google-buzz/

Novinka Čeká Facebook konkurence? byla publikován 16. února 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...