Iceman dostal 13 let odnětí svobody

Tagy:  Hacker, bezpečnost, heslo, kreditní karta, trest, soud, odnětí svobody, kreditka

Americký hacker s přezdívkou Iceman, civilním jménem Max Ray Vision si zřejmě odsedí plných třináct let ve věznici. Rozhodl o tom soud v Pittsburghu. Pokud by si Vision odseděl plných třináct let, z věznice by se dostal v padesáti letech.

Vision si měl krádežemi identifikačních údajů platebních karet přijít k hodně slušným penězům, škoda která byla způsobena podvodnými nákupy z falšovaných karet se odhaduje na 86 miliónů dolarů, sám Vision měl způsobit škody v hodnotě asi jednoho milionu dolarů. Podle soudu byla nebezpečnost hackera vysoká nejen tím, že údaje od karet kradl, ale uškodilo mu i to, že s údaji obchodoval, prodával čísla a hesla i jiným lidem, od kterých pak inkasoval peníze.

Kromě trestu odnětí svobody dostal hacker za povinnost uhradit vzniklou škodu, ta byla odhadnuta na 27 miliónů dolarů. Původně mu hrozil trest až na třicet let, mluví se ale o tom, že díky svým vazbám na americká bezpečnostní instituce dostal o dost menší trest.

Zdroj: Wired.com

Novinka Iceman dostal 13 let odnětí svobody byla publikován 17. února 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...