Iceman dostal 13 let odnětí svobody

Americký hacker s přezdívkou Iceman, civilním jménem Max Ray Vision si zřejmě odsedí plných třináct let ve věznici. Rozhodl o tom soud v Pittsburghu. Pokud by si Vision odseděl plných třináct let, z věznice by se dostal v padesáti letech.

Vision si měl krádežemi identifikačních údajů platebních karet přijít k hodně slušným penězům, škoda která byla způsobena podvodnými nákupy z falšovaných karet se odhaduje na 86 miliónů dolarů, sám Vision měl způsobit škody v hodnotě asi jednoho milionu dolarů. Podle soudu byla nebezpečnost hackera vysoká nejen tím, že údaje od karet kradl, ale uškodilo mu i to, že s údaji obchodoval, prodával čísla a hesla i jiným lidem, od kterých pak inkasoval peníze.

Kromě trestu odnětí svobody dostal hacker za povinnost uhradit vzniklou škodu, ta byla odhadnuta na 27 miliónů dolarů. Původně mu hrozil trest až na třicet let, mluví se ale o tom, že díky svým vazbám na americká bezpečnostní instituce dostal o dost menší trest.

Zdroj: Wired.com

Novinka Iceman dostal 13 let odnětí svobody byla publikován 17. února 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!