USA hledá spojence pro kyberválky

Tagy:  Hacker, bezpečnost, heslo, internet, válka, kyber válka, usa, amerika

Díky útokům na servery v USA se projevila obrovská slabina systému tamní bezpečnosti, totiž ochrana internetu a internetových serverů. Tak velká země jako je USA ale nemůže nechávat tuto skutečnost bez povšimnutí, proto oslovila zhruba sto zpravodajských agentur z různých koutů světa.

Podle zdrojů z USA by se měla spolupráce týkat například výcviku „počítačových důstojníků“, tedy hackerů zverbovaných pro práci pro „tu dobrou stranu“. Samozřejmě se v rámci koalice počítá i se sdílením informací získaných třetími stranami, tyto informace se mají týkat především internetu, ale měly by se dotýkat i vývoje cenzury, možnosti použití hackerů, atd.

Projekt má ale hned několik problémů, které bude třeba vyřešit. Za prvé je zde otázka financí, celý úmysl určitě nebude levný a vzhledem ke stále trvající ekonomické krizi by na bezpečnost nemusely být peníze. Dalším rozporuplným bodem je reakce oslovených agentur, tedy to, zda budou ochotné sdílet s někým výsledky vlastního výzkumu.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka USA hledá spojence pro kyberválky byla publikován 18. února 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!