USA hledá spojence pro kyberválky

Díky útokům na servery v USA se projevila obrovská slabina systému tamní bezpečnosti, totiž ochrana internetu a internetových serverů. Tak velká země jako je USA ale nemůže nechávat tuto skutečnost bez povšimnutí, proto oslovila zhruba sto zpravodajských agentur z různých koutů světa.

Podle zdrojů z USA by se měla spolupráce týkat například výcviku „počítačových důstojníků“, tedy hackerů zverbovaných pro práci pro „tu dobrou stranu“. Samozřejmě se v rámci koalice počítá i se sdílením informací získaných třetími stranami, tyto informace se mají týkat především internetu, ale měly by se dotýkat i vývoje cenzury, možnosti použití hackerů, atd.

Projekt má ale hned několik problémů, které bude třeba vyřešit. Za prvé je zde otázka financí, celý úmysl určitě nebude levný a vzhledem ke stále trvající ekonomické krizi by na bezpečnost nemusely být peníze. Dalším rozporuplným bodem je reakce oslovených agentur, tedy to, zda budou ochotné sdílet s někým výsledky vlastního výzkumu.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka USA hledá spojence pro kyberválky byla publikován 18. února 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  6. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů
  7. Jak by měla probíhat tvorba eshopu na míru?
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. FreeForums.org - profesionální free fórum
  10. Repasované náplně do tiskárny jsou bezpečné a výhodné řešení

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!