USA hledá spojence pro kyberválky

Tagy:  Hacker, bezpečnost, heslo, internet, válka, kyber válka, usa, amerika

Díky útokům na servery v USA se projevila obrovská slabina systému tamní bezpečnosti, totiž ochrana internetu a internetových serverů. Tak velká země jako je USA ale nemůže nechávat tuto skutečnost bez povšimnutí, proto oslovila zhruba sto zpravodajských agentur z různých koutů světa.

Podle zdrojů z USA by se měla spolupráce týkat například výcviku „počítačových důstojníků“, tedy hackerů zverbovaných pro práci pro „tu dobrou stranu“. Samozřejmě se v rámci koalice počítá i se sdílením informací získaných třetími stranami, tyto informace se mají týkat především internetu, ale měly by se dotýkat i vývoje cenzury, možnosti použití hackerů, atd.

Projekt má ale hned několik problémů, které bude třeba vyřešit. Za prvé je zde otázka financí, celý úmysl určitě nebude levný a vzhledem ke stále trvající ekonomické krizi by na bezpečnost nemusely být peníze. Dalším rozporuplným bodem je reakce oslovených agentur, tedy to, zda budou ochotné sdílet s někým výsledky vlastního výzkumu.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka USA hledá spojence pro kyberválky byla publikován 18. února 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...