Ve Windows budou nabízené i prohlížeče, které prakticky nikdo nepoužívá

Tagy:  internet explorer, google chrome, opera, safari, firefox, prohlížeč, microsoft, windows konkurence

Možná trochu nelogická zpráva přišla od vedení společnosti Microsoft a týká se operačního systému Windows. Microsoft se totiž rozhodl, že u Windowsu bude muset uživatel povinně vybrat internetový prohlížeč, který chce používat. Kromě jmen, které byly prakticky jisté se ale v seznamu objevily i ty prohlížeče, o kterých se moc nemluví.

Jisté místo mají v seznamu Firefox, Safari, Google Chrome, Internet Explorer a Opera. Z těch nepříliš obvyklých internetových prohlížečů Vám možná přijde povědomý Flock a Maxthon, možná ještě trochu Avant Browser. K-Meleon, GreenBrowser, FlashPeak a Sleipnir jsou pak zástupci těch nejtajemnějších.

V dohledné době by se prostřednictvím automatických aktualizací měla po spuštění počítače objevit nabídka internetových prohlížečů, vámi vybraný je pak stáhnut a nainstalován (samozřejmě, pokud ho ještě nemáte).

Celá věc je jakousi kompenzací za možnou konkurenční výhodu, kterou by mohl mít Microsoft se svým Internet Explorerem.

Zdroj: Weblogs.mozilla­zine.org

Novinka Ve Windows budou nabízené i prohlížeče, které prakticky nikdo nepoužívá byla publikován 24. února 2010 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...