Škola čelí obvinění z narušení osobní svobody

Jak se z původně dobrého nápadu může velice rychle stát velký problém se přesvědčila škola v Pensylvánii, konkrétně z Lower Merion. Ta totiž opatřila svým studentům notebooky s tím, že je budou používat při vyučování, popřípadě si na nich budou doma doplňovat své znalosti.

Notebooky jsou vybavené webkamerou, která má být aktivována v tom případě, že je notebook nahlášen jako odcizený nebo ztracený a má pomoct vypátrání přístroje. Webkamery mohly být ovládány ze školy některým z pedagogů, což je právě ten problém, kvůli kterému je nyní na školu podáno trestní oznámení.

Jeden ze studentů si totiž stěžuje, že webkamera byla zapnuta neprávem, bez toho aby notebook ohlásil jako odcizený. Škola samozřejmě takové obvinění popírá a zdůraznila, že webkamery byly sice na některých počítačích aktivovány, vždy to ale bylo kvůli podezření z krádeže nebo ztráty. Navíc se prý díky této funkci podařilo skutečně ztracené notebooky najít.

The state.com

Novinka Škola čelí obvinění z narušení osobní svobody byla publikován 24. února 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!