Škola čelí obvinění z narušení osobní svobody

Tagy:  škola, internet, webkamera, přečin, soud

Jak se z původně dobrého nápadu může velice rychle stát velký problém se přesvědčila škola v Pensylvánii, konkrétně z Lower Merion. Ta totiž opatřila svým studentům notebooky s tím, že je budou používat při vyučování, popřípadě si na nich budou doma doplňovat své znalosti.

Notebooky jsou vybavené webkamerou, která má být aktivována v tom případě, že je notebook nahlášen jako odcizený nebo ztracený a má pomoct vypátrání přístroje. Webkamery mohly být ovládány ze školy některým z pedagogů, což je právě ten problém, kvůli kterému je nyní na školu podáno trestní oznámení.

Jeden ze studentů si totiž stěžuje, že webkamera byla zapnuta neprávem, bez toho aby notebook ohlásil jako odcizený. Škola samozřejmě takové obvinění popírá a zdůraznila, že webkamery byly sice na některých počítačích aktivovány, vždy to ale bylo kvůli podezření z krádeže nebo ztráty. Navíc se prý díky této funkci podařilo skutečně ztracené notebooky najít.

The state.com

Novinka Škola čelí obvinění z narušení osobní svobody byla publikován 24. února 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...