Monitorování pracovní činnosti zaměstnanců

Tagy:  práce, zaměstnanci, erotika, čas, pracovní čas, lenost, flákač

Používáte při práci počítač připojený k internetu a občas si „odskočíte“ na Facebook, nebo si jen tak surfujete? Může se stát, že na to doplatíte. Podle společnosti truconneXion se stále více zaměstnavatelů zajímá o to, jak zjistit, jestli jejich zaměstnanci skutečně pracují a nedělají na počítači něco jiného.

Podle údajů z truconneXion, který vyvíjí modul AuditPro se za poslední rok zvýšil prodej monitorovacího modulu asi o 60%. V řeči čísel tak zaměstnanci tráví zhruba celý jeden pracovní den v týdnu tím, že nepracují ale vyřizují si své „důležité“ věci. Nejvíce času prý zabírá Facebook, někteří zaměstnanci také sledují erotické stránky nebo hrají online hry. Právě údaje o využití pracovního času mohou někdy rozhodnout o pracovním místě.

Ze zákona je ale sledování zaměstnanců nejasného právního výkladu, těžko se totiž dá říct, jestli je nainstalování monitorovacího programu do počítače přečin proti ochraně osobních dat, nebo naopak kontrola. Řešením problému je i to, že nainstalovaný program sice zazneamenává co se na počítači děje, ale není nějak konkrétní.

Zdroj: „Tisková zpráva“

Novinka Monitorování pracovní činnosti zaměstnanců byla publikován 25. února 2010 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!