Monitorování pracovní činnosti zaměstnanců

Používáte při práci počítač připojený k internetu a občas si „odskočíte“ na Facebook, nebo si jen tak surfujete? Může se stát, že na to doplatíte. Podle společnosti truconneXion se stále více zaměstnavatelů zajímá o to, jak zjistit, jestli jejich zaměstnanci skutečně pracují a nedělají na počítači něco jiného.

Podle údajů z truconneXion, který vyvíjí modul AuditPro se za poslední rok zvýšil prodej monitorovacího modulu asi o 60%. V řeči čísel tak zaměstnanci tráví zhruba celý jeden pracovní den v týdnu tím, že nepracují ale vyřizují si své „důležité“ věci. Nejvíce času prý zabírá Facebook, někteří zaměstnanci také sledují erotické stránky nebo hrají online hry. Právě údaje o využití pracovního času mohou někdy rozhodnout o pracovním místě.

Ze zákona je ale sledování zaměstnanců nejasného právního výkladu, těžko se totiž dá říct, jestli je nainstalování monitorovacího programu do počítače přečin proti ochraně osobních dat, nebo naopak kontrola. Řešením problému je i to, že nainstalovaný program sice zazneamenává co se na počítači děje, ale není nějak konkrétní.

Zdroj: „Tisková zpráva“

Novinka Monitorování pracovní činnosti zaměstnanců byla publikován 25. února 2010 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!