Uživatelé Facebooku se můžou stát obětí phisingu

Tagy:  facebook, internet, bezpečnost, hacker, phising, osobní údaje

Check Point Software Technologies je společnost, která se zabývá zlepšování bezpečnosti internetu a právě vydala zprávu o projektu, který měl posoudit bezpečnost Facebooku. Výsledek rozhodně není veselý.

Průzkum byl veden zajímavou formou, specializovaný tým se rozhodl podniknout phisingový útok „nanečisto“. Byl vytvořen profil imaginárního člověka se všemi fotkami a potřebnými náležitostmi a tento imaginární uživatel si našel 200 přátel, kterým zaslal odkaz kde měly být jeho fotky. Z počtu 200 lidí 71 kliklo na odkaz s webovými stránkami, což je dosti zarážející číslo.

Navíc vidí odborníci problém i v tom, že lidé často neuvažují nad tím, jaké informace o sobě zveřejní. Proto se do nepravých rukou často dostanou data narození, emailové adresy nebo i konkrétně adresy domů.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Uživatelé Facebooku se můžou stát obětí phisingu byla publikován 28. února 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Moderní domácnost je SMART
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!