Uživatelé Facebooku se můžou stát obětí phisingu

Check Point Software Technologies je společnost, která se zabývá zlepšování bezpečnosti internetu a právě vydala zprávu o projektu, který měl posoudit bezpečnost Facebooku. Výsledek rozhodně není veselý.

Průzkum byl veden zajímavou formou, specializovaný tým se rozhodl podniknout phisingový útok „nanečisto“. Byl vytvořen profil imaginárního člověka se všemi fotkami a potřebnými náležitostmi a tento imaginární uživatel si našel 200 přátel, kterým zaslal odkaz kde měly být jeho fotky. Z počtu 200 lidí 71 kliklo na odkaz s webovými stránkami, což je dosti zarážející číslo.

Navíc vidí odborníci problém i v tom, že lidé často neuvažují nad tím, jaké informace o sobě zveřejní. Proto se do nepravých rukou často dostanou data narození, emailové adresy nebo i konkrétně adresy domů.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Uživatelé Facebooku se můžou stát obětí phisingu byla publikován 28. února 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Smajlíci
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Katastrální mapy online
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!