Uživatelé Facebooku se můžou stát obětí phisingu

Tagy:  facebook, internet, bezpečnost, hacker, phising, osobní údaje

Check Point Software Technologies je společnost, která se zabývá zlepšování bezpečnosti internetu a právě vydala zprávu o projektu, který měl posoudit bezpečnost Facebooku. Výsledek rozhodně není veselý.

Průzkum byl veden zajímavou formou, specializovaný tým se rozhodl podniknout phisingový útok „nanečisto“. Byl vytvořen profil imaginárního člověka se všemi fotkami a potřebnými náležitostmi a tento imaginární uživatel si našel 200 přátel, kterým zaslal odkaz kde měly být jeho fotky. Z počtu 200 lidí 71 kliklo na odkaz s webovými stránkami, což je dosti zarážející číslo.

Navíc vidí odborníci problém i v tom, že lidé často neuvažují nad tím, jaké informace o sobě zveřejní. Proto se do nepravých rukou často dostanou data narození, emailové adresy nebo i konkrétně adresy domů.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Uživatelé Facebooku se můžou stát obětí phisingu byla publikován 28. února 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!