Výrobce antivirů Kaspersky Lab přichází s technickou novinkou - hardware antivir

Tagy:  antivirus, kaspersky, počítač, ochrana, bezpečnost, vir, spam, spyware

Obvykle si 99% čtenářů představí pod pojmem antivir nějaký program, tedy software, který má chránit počítač před viry, červy, leckdy také spywarem a podobným „svinčíkem“, který na internetu najdeme. Výrobce antiviru Kaspersky se to chystá změnit, přichází totiž s něčím, co je technologicky i funkčně velice zajímavé a snad to bude i účinné.

Jedná se o jakýsi „mini antivirový počítač“. Podle prvních údajů a odhadů bude princip fungování velice jednoduchý. Zakoupíte si krabičku, která má v sobě procesor a operační paměť a tu pak zasunete do zdířky pro pevný disk. Provede spojení pomoci kabelů s pevným diskem a ochrana počítače je na světě. Kromě toho, že budete mít v počítači o jedno zařízení navíc se nic jiného nezmění.

Antivir budete moci normálně aktualizovat, můžete nastavit rezidentní ochranu nebo kontrolovat disk. Obrovská výhoda tohoto řešení je v tom, že pokud by se objevil vir, který by dokázal změnit strukturu zdrojového kódu antiviru v tomto případě by měl smůlu.

Kaspersky si nechal novinku patentovat a aktuálně probíhá vývoj a zkoušky prvního takového zařízení. Podle očekávání ale cena asi nebude nejnižší.

Zdroj: Hardwarezone.com

Novinka Výrobce antivirů Kaspersky Lab přichází s technickou novinkou - hardware antivir byla publikován 2. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!