Výrobce antivirů Kaspersky Lab přichází s technickou novinkou - hardware antivir

Obvykle si 99% čtenářů představí pod pojmem antivir nějaký program, tedy software, který má chránit počítač před viry, červy, leckdy také spywarem a podobným „svinčíkem“, který na internetu najdeme. Výrobce antiviru Kaspersky se to chystá změnit, přichází totiž s něčím, co je technologicky i funkčně velice zajímavé a snad to bude i účinné.

Jedná se o jakýsi „mini antivirový počítač“. Podle prvních údajů a odhadů bude princip fungování velice jednoduchý. Zakoupíte si krabičku, která má v sobě procesor a operační paměť a tu pak zasunete do zdířky pro pevný disk. Provede spojení pomoci kabelů s pevným diskem a ochrana počítače je na světě. Kromě toho, že budete mít v počítači o jedno zařízení navíc se nic jiného nezmění.

Antivir budete moci normálně aktualizovat, můžete nastavit rezidentní ochranu nebo kontrolovat disk. Obrovská výhoda tohoto řešení je v tom, že pokud by se objevil vir, který by dokázal změnit strukturu zdrojového kódu antiviru v tomto případě by měl smůlu.

Kaspersky si nechal novinku patentovat a aktuálně probíhá vývoj a zkoušky prvního takového zařízení. Podle očekávání ale cena asi nebude nejnižší.

Zdroj: Hardwarezone.com

Novinka Výrobce antivirů Kaspersky Lab přichází s technickou novinkou - hardware antivir byla publikován 2. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!