Výrobce antivirů Kaspersky Lab přichází s technickou novinkou - hardware antivir

Tagy:  antivirus, kaspersky, počítač, ochrana, bezpečnost, vir, spam, spyware

Obvykle si 99% čtenářů představí pod pojmem antivir nějaký program, tedy software, který má chránit počítač před viry, červy, leckdy také spywarem a podobným „svinčíkem“, který na internetu najdeme. Výrobce antiviru Kaspersky se to chystá změnit, přichází totiž s něčím, co je technologicky i funkčně velice zajímavé a snad to bude i účinné.

Jedná se o jakýsi „mini antivirový počítač“. Podle prvních údajů a odhadů bude princip fungování velice jednoduchý. Zakoupíte si krabičku, která má v sobě procesor a operační paměť a tu pak zasunete do zdířky pro pevný disk. Provede spojení pomoci kabelů s pevným diskem a ochrana počítače je na světě. Kromě toho, že budete mít v počítači o jedno zařízení navíc se nic jiného nezmění.

Antivir budete moci normálně aktualizovat, můžete nastavit rezidentní ochranu nebo kontrolovat disk. Obrovská výhoda tohoto řešení je v tom, že pokud by se objevil vir, který by dokázal změnit strukturu zdrojového kódu antiviru v tomto případě by měl smůlu.

Kaspersky si nechal novinku patentovat a aktuálně probíhá vývoj a zkoušky prvního takového zařízení. Podle očekávání ale cena asi nebude nejnižší.

Zdroj: Hardwarezone.com

Novinka Výrobce antivirů Kaspersky Lab přichází s technickou novinkou - hardware antivir byla publikován 2. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!