Výrobce antivirů Kaspersky Lab přichází s technickou novinkou - hardware antivir

Tagy:  antivirus, kaspersky, počítač, ochrana, bezpečnost, vir, spam, spyware

Obvykle si 99% čtenářů představí pod pojmem antivir nějaký program, tedy software, který má chránit počítač před viry, červy, leckdy také spywarem a podobným „svinčíkem“, který na internetu najdeme. Výrobce antiviru Kaspersky se to chystá změnit, přichází totiž s něčím, co je technologicky i funkčně velice zajímavé a snad to bude i účinné.

Jedná se o jakýsi „mini antivirový počítač“. Podle prvních údajů a odhadů bude princip fungování velice jednoduchý. Zakoupíte si krabičku, která má v sobě procesor a operační paměť a tu pak zasunete do zdířky pro pevný disk. Provede spojení pomoci kabelů s pevným diskem a ochrana počítače je na světě. Kromě toho, že budete mít v počítači o jedno zařízení navíc se nic jiného nezmění.

Antivir budete moci normálně aktualizovat, můžete nastavit rezidentní ochranu nebo kontrolovat disk. Obrovská výhoda tohoto řešení je v tom, že pokud by se objevil vir, který by dokázal změnit strukturu zdrojového kódu antiviru v tomto případě by měl smůlu.

Kaspersky si nechal novinku patentovat a aktuálně probíhá vývoj a zkoušky prvního takového zařízení. Podle očekávání ale cena asi nebude nejnižší.

Zdroj: Hardwarezone.com

Novinka Výrobce antivirů Kaspersky Lab přichází s technickou novinkou - hardware antivir byla publikován 2. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...