Apple - žaloba na HTC kvůli porušení patentů

Tagy:  apple, iphone, htc, soud, patent, značka

Apple se pouští do dalšího soudního procesu, tentokrát je na straně obžalovaného firma HTC. Apple obviňuje HTC z porušení dvaceti patentů, které mají souvislost s iPhonem, mlv se například o uživatelském rozhraní nebo některých hardwarových prvcích. Žalobou se bude zabývat soud v Delaware, k Applu se ještě připojila Komise pro mezinárodní obchod, která má za úkol hlídat práva k patentům a k obchodním značkám.

„Můžeme nečinně sedět a sledovat konkurenci, jak si přivlastňuje naše patentované vynálezy, nebo s tím můžeme něco udělat. Rozhodli jsme se s tím něco udělat,“ říká Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Myslíme si, že obchodní soutěžení je dobrá věc, ale naši konkurenti by měli vytvářet své vlastní originální technologie a ne krást ty naše.“

iPhone je na trhu už od roku 2007, zatím znamenal pro Apple obrovský zisk a dosáhl velké oblíbenosti mezi uživateli, kterou ještě zvýšilo uvedení vylepšené verze Apple iPhone 3G. Od uvedení na trh se prodalo okolo 40 miliónů iPhonů.

Zdroj: Apple.com

Novinka Apple - žaloba na HTC kvůli porušení patentů byla publikován 8. března 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!