Apple - žaloba na HTC kvůli porušení patentů

Tagy:  apple, iphone, htc, soud, patent, značka

Apple se pouští do dalšího soudního procesu, tentokrát je na straně obžalovaného firma HTC. Apple obviňuje HTC z porušení dvaceti patentů, které mají souvislost s iPhonem, mlv se například o uživatelském rozhraní nebo některých hardwarových prvcích. Žalobou se bude zabývat soud v Delaware, k Applu se ještě připojila Komise pro mezinárodní obchod, která má za úkol hlídat práva k patentům a k obchodním značkám.

„Můžeme nečinně sedět a sledovat konkurenci, jak si přivlastňuje naše patentované vynálezy, nebo s tím můžeme něco udělat. Rozhodli jsme se s tím něco udělat,“ říká Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Myslíme si, že obchodní soutěžení je dobrá věc, ale naši konkurenti by měli vytvářet své vlastní originální technologie a ne krást ty naše.“

iPhone je na trhu už od roku 2007, zatím znamenal pro Apple obrovský zisk a dosáhl velké oblíbenosti mezi uživateli, kterou ještě zvýšilo uvedení vylepšené verze Apple iPhone 3G. Od uvedení na trh se prodalo okolo 40 miliónů iPhonů.

Zdroj: Apple.com

Novinka Apple - žaloba na HTC kvůli porušení patentů byla publikován 8. března 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...