Google Apps se rozvíjí, poskytovány budou i aplikace třetích stran

Tagy:  google, google aps, aplikace, vývojáři, třetí strana

Google se rozhodl udělat relativně významný krok v doméně Google Apps. Na té byly zatím nabízeny jen aplikace z dílen Googlu, popřípadě spolupracovníků Googlu. Nyní se nabídka o dost rozvine, přístupné totiž budou i aplikace cizích vývojářů.

Zatím je možné využívat zhruba padesát „cizích“ aplikací, většinou jde o různé utilitky, jako aplikace pro práci s poštou, pro plánování osobního času nebo pro zálohování dat. Tyto aplikace jsou většinou placené, ovšem Google na nich přesto vydělá, neboť vývojáři, pokud chtějí svoji práci umístit na Google Apps musí odvést 20% podíl ze zisku.

Google Apps je, spíše než pro jednotlivce určen pro malé firmy a instituce, které se díky němu mohou snadněji orientovat v uživatelských účtech. Jde o relativně výnosný podnik, samotné Google Apps využívá okolo dvou miliónů zákazníků, skutečný počet lidí je ale o dost větší – jde o vytvořené uživatelské účty.

Zdroj: Google.com/mar­ketplace

Novinka Google Apps se rozvíjí, poskytovány budou i aplikace třetích stran byla publikován 12. března 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...