USA chce rozšířit přístup k internetu, hlavně v "problémových" zemích

Tagy:  internet, svoboda, demokracie, průzkum, bbc, přístup, připojení, cenzura, irán

Internet bereme v našich končinách jako samozřejmou záležitost. Co ale mají dělat ti, kteří takové štěstí nemají? Právě jim chce pomoci ministerstvo financí v USA. Podle některých zdrojů z takto vysokých míst se uvažuje o tom, že by ministerstvo podporovalo americké firmy, které chtějí investovat do telekomunikační infrastruktury v Súdánu, na Kubě, nebo v Íránu.

Konkrétní forma pomoci by měla znamenat omezení sankcí uvalených na takové státy, což by znamenalo hlavně větším firmám nové, nepoznané působiště, na kterém v podstatě neexistuje konkurence. Samozřejmě to znamená i obrovské možnosti pro tamější obyvatelstvo, lidé se budou moci snáze dostat k informacím, zprávám a novinkám ze světa. Bohužel všechno může ještě značně zkomplikovat postoj místních vlád, které se zřejmě nebudou k nabízené svobodě stavět příliš kladně.

Jakýmsi spouštěcím momentem pro diskuzi o uvolnění represí byly prezidentské volby v Iráku, kde byl internet prakticky jediným médiem, díky kterému se mohl svět dozvídat o situaci v této arabské zemi.

Zdroj: DW-world.de

Novinka USA chce rozšířit přístup k internetu, hlavně v "problémových" zemích byla publikován 12. března 2010 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...