USA chce rozšířit přístup k internetu, hlavně v "problémových" zemích

Tagy:  internet, svoboda, demokracie, průzkum, bbc, přístup, připojení, cenzura, irán

Internet bereme v našich končinách jako samozřejmou záležitost. Co ale mají dělat ti, kteří takové štěstí nemají? Právě jim chce pomoci ministerstvo financí v USA. Podle některých zdrojů z takto vysokých míst se uvažuje o tom, že by ministerstvo podporovalo americké firmy, které chtějí investovat do telekomunikační infrastruktury v Súdánu, na Kubě, nebo v Íránu.

Konkrétní forma pomoci by měla znamenat omezení sankcí uvalených na takové státy, což by znamenalo hlavně větším firmám nové, nepoznané působiště, na kterém v podstatě neexistuje konkurence. Samozřejmě to znamená i obrovské možnosti pro tamější obyvatelstvo, lidé se budou moci snáze dostat k informacím, zprávám a novinkám ze světa. Bohužel všechno může ještě značně zkomplikovat postoj místních vlád, které se zřejmě nebudou k nabízené svobodě stavět příliš kladně.

Jakýmsi spouštěcím momentem pro diskuzi o uvolnění represí byly prezidentské volby v Iráku, kde byl internet prakticky jediným médiem, díky kterému se mohl svět dozvídat o situaci v této arabské zemi.

Zdroj: DW-world.de

Novinka USA chce rozšířit přístup k internetu, hlavně v "problémových" zemích byla publikován 12. března 2010 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!