USA chce rozšířit přístup k internetu, hlavně v "problémových" zemích

Internet bereme v našich končinách jako samozřejmou záležitost. Co ale mají dělat ti, kteří takové štěstí nemají? Právě jim chce pomoci ministerstvo financí v USA. Podle některých zdrojů z takto vysokých míst se uvažuje o tom, že by ministerstvo podporovalo americké firmy, které chtějí investovat do telekomunikační infrastruktury v Súdánu, na Kubě, nebo v Íránu.

Konkrétní forma pomoci by měla znamenat omezení sankcí uvalených na takové státy, což by znamenalo hlavně větším firmám nové, nepoznané působiště, na kterém v podstatě neexistuje konkurence. Samozřejmě to znamená i obrovské možnosti pro tamější obyvatelstvo, lidé se budou moci snáze dostat k informacím, zprávám a novinkám ze světa. Bohužel všechno může ještě značně zkomplikovat postoj místních vlád, které se zřejmě nebudou k nabízené svobodě stavět příliš kladně.

Jakýmsi spouštěcím momentem pro diskuzi o uvolnění represí byly prezidentské volby v Iráku, kde byl internet prakticky jediným médiem, díky kterému se mohl svět dozvídat o situaci v této arabské zemi.

Zdroj: DW-world.de

Novinka USA chce rozšířit přístup k internetu, hlavně v "problémových" zemích byla publikován 12. března 2010 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!