Internet má být základním právem člověka, ukazuje to průzkum BBC

Tagy:  internet, svoboda, demokracie, průzkum, bbc, přístup, připojení, cenzura

Internet pomalu proniká stále více do společnosti, prakticky všechno se dá pomoci něj vyřídit, od nákupů až po úřední záležitosti. Bohužel v některých zemích světa se objevuje i cenzura internetu. Podle posledního průzkumu zpravodajské televize BBC si čtyři lidé z pěti dotázaných myslí, že mít přístup k internetu je svrchované a neodmítnutelné právo každého člověka.

Novináři z BBC se ptali celkem 27 000 lidí z šestadvaceti zemí. Navíc je zájem o internet stále větší, 70% těch, kteří k internetu nemají pravidelný přístup by si jej mít přáli, většinou je problémem finanční situace nebo nedostatečná technická gramotnost. Oba tyto problémy lze ale s troškou snahy a pomoci eliminovat. Naopak 75% lidí z největších zemí světa si svůj život nedokážou bez internetu představit.

Navíc je internet vyznáván jako jakýsi poskytovatel svobody. Přeci jenom nejde ho tak snadno postihovat jako například noviny, nebo televizní vysílání, to znamená hlavně pro lidi ze zemí, kde mají problémy s udržením opravdu 100% demokracie velký přínos informací z celého světa.

Zdroj: Computerworld.com

Novinka Internet má být základním právem člověka, ukazuje to průzkum BBC byla publikován 12. března 2010 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Wikipedia online encyklopedie
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!