Nejvíce nebezpečných webových serverů je v USA

Tagy:  internet, bezpečí, podvody, hacker, podvodné stránky, malware, peníze, nebezpečí

AVG Technologies se kromě vývoje jednoho z nejpoužívanějších antivirových řešení věnuje i průzkumům bezpečnosti na internetu. Právě byla publikována jedna ze zpráv, která leckoho možná dosti překvapí.

Kdo by řekl, že Čína je zemí, kde je nejvíce stránek, které jsou nějakým způsobem napadené, nebo jsou přímo určeny pro různé „nečisté“ jednání by se hluboce spletl. Nejvíce malware a různých škodlivých stránek pochází z USA, Čína zaujímá až třetí místo, před ni se totiž dostalo Německo.

Průzkumu se účastnilo 110 miliónů lidí z celého světa a právě na stránkách v USA je největší riziko, že přijdete o své osobní údaje, nebo o své peníze. Velké nebezpečí tkví v tom, že u většiny stránek nemusí být na první pohled patrné, že mohou nějak ublížit, o to větší je pak překvapení.

Vysoká technologická pokročilost internetu v zámoří je tak spíše na škodu, protože je jednodušší oklamat návštěvníka stránek.

Zdroj: Frontierindia.net

Novinka Nejvíce nebezpečných webových serverů je v USA byla publikován 14. března 2010 v 22.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...