Naděje: zařízení pro psaní za pomocí myšlenek je v prodeji

Tagy:  myšlenka, ovládání, postižení, intendiX, myšlení, technika, technologie, gadget

Jde zde obrovská šance pro ty, kteří by rádi využívali počítače, ale jejich zdravotní stav jim to znemožňuje. Rakouská firma g.tec po dlouhém vývoji spustila prodej zařízení intendiX, které hraničí se science-ficton. intendiX funguje na principu čtení elektrické činnosti mozku, podobně jako ve zdravotnictví přístroj EEG.

intendiX je celkem spolehlivý a v testech i v ukázkách práce s ním dosahuje velice dobrých výsledků, jedinou možná trochu větší nevýhodou je rychlost práce s ním. Opravdu vysoká rychlost zadávání příkazů je zhruba pět až deset znaků za minutu.

http://www.youtube.com/watch?…

Princip fungování je jednoduchý. Na obrazovce je virtuální klávesnice, na které se postupně rozsvěcují sloupce a řádky. Uživatel pak jen „pomyslí“ na dané písmeno (musí si uvědomit kde písmeno leží) a intendiX pak zjistí podle činnosti mozku, které písmeno vyvolalo odezvu.

Bohužel, vysoká je cena (zhruba 250 000 korun), to by se ale dalo vyřešit využitím různých státních programů dotací nebo pořízením intendiX do zařízení pro tělesně postižené.

Zdroj: Youtube.com

Novinka Naděje: zařízení pro psaní za pomocí myšlenek je v prodeji byla publikován 15. března 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!