Google téměř určitě v Číně končí

Tagy:  google, čína, trh, podíl, úřady, cenzura, soud, zákony, odchod, marketing

Google je prý téměř neochvějně rozhodnut odejít z Číny. Důvodem jsou hlavně politické kroky tamějšího režimu, který se snaží cenzurovat téměř všechen internetový obsah, což je Googlu, respektive vyhledávači Google.cn silně „proti srsti“. Otázkou je, co se stane zaměstnancům, kteří v Čínské pobočce pracují a nejasné je také to, jak vlastně bude odchod z trhu vypadat.

Čínská vláda tvrdí, že Google porušoval zákony tím, že „poškozoval zájmy státu a lidí v něm žijících“. Problémem byla hlavně neochota přizpůsobovat se cenzuře. Google hrozil odchodem z trhu již od ledna tohoto roku, po tomto oznámení se konaly demonstrace, které měly vyjádřit vyhledávači podporu, situace je však už zřejmě tak kritická, že ji není možné řešit jinak.

Googlu ale leží na srdci bezpečí zaměstnanců, kteří pro něj v Číně pracují a jejich osud je zatím neznámý. Je zde možnost, že by mohli odejít pracovat do jiné země, nebo že by pro Google vykonávali jinou práci. Hlavním úkolem zaměstnavatele je ochránit své lidi od „hrozby úředních zásahů“.

Zdroj: Theregister.co.uk

Novinka Google téměř určitě v Číně končí byla publikován 14. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...