Google téměř určitě v Číně končí

Google je prý téměř neochvějně rozhodnut odejít z Číny. Důvodem jsou hlavně politické kroky tamějšího režimu, který se snaží cenzurovat téměř všechen internetový obsah, což je Googlu, respektive vyhledávači Google.cn silně „proti srsti“. Otázkou je, co se stane zaměstnancům, kteří v Čínské pobočce pracují a nejasné je také to, jak vlastně bude odchod z trhu vypadat.

Čínská vláda tvrdí, že Google porušoval zákony tím, že „poškozoval zájmy státu a lidí v něm žijících“. Problémem byla hlavně neochota přizpůsobovat se cenzuře. Google hrozil odchodem z trhu již od ledna tohoto roku, po tomto oznámení se konaly demonstrace, které měly vyjádřit vyhledávači podporu, situace je však už zřejmě tak kritická, že ji není možné řešit jinak.

Googlu ale leží na srdci bezpečí zaměstnanců, kteří pro něj v Číně pracují a jejich osud je zatím neznámý. Je zde možnost, že by mohli odejít pracovat do jiné země, nebo že by pro Google vykonávali jinou práci. Hlavním úkolem zaměstnavatele je ochránit své lidi od „hrozby úředních zásahů“.

Zdroj: Theregister.co.uk

Novinka Google téměř určitě v Číně končí byla publikován 14. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Adobe Acrobat reader 8 cz
  7. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  8. Smajlíci
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!