Venezuela - cenzura internetu?

Kontroverzní Venezuelský prezident Hugo Chávez by rád viděl ve své zemi větší kontrolu zpravodajských serverů a internetu všeobecně. Impulsem k možné cenzuře byla zpráva jednoho ze serverů, který napsal smyšlenou zprávu o úmrtí jednoho z ministrů venezuelské vlády.

V jednom televizním rozhovoru Chávez řekl, že internet nemůže být místem, kde si každý dělá co se mu zachce bez ohledu na další vývoj událostí. Rovněž ve svém projevu citoval Německou kancléřku Merkelovou, ta se kdysi vyjadřovala ve velice podobných slovech.

Prvním krokem v „pročišťování“ internetu má být zrušení ve Venezuele velice populárního webu NoticieroDigi­tal.com, zpráva o ministrovi totiž byla dílem jednoho z tamních redaktorů. Soudy už mají kauzu falešné zprávy na stole, osud webu je tak asi zpečetěn.

S Chávezovou politikou nesouhlasí velké procento obyvatelstva, považují ho za nebezpečného pro stát.

Zdroj: TheInquirer.net

Novinka Venezuela - cenzura internetu? byla publikován 16. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!