Venezuela - cenzura internetu?
Kontroverzní Venezuelský prezident Hugo Chávez by rád viděl ve své zemi větší kontrolu zpravodajských serverů a internetu všeobecně. Impulsem k možné cenzuře byla zpráva jednoho ze serverů, který napsal smyšlenou zprávu o úmrtí jednoho z ministrů venezuelské vlády.
V jednom televizním rozhovoru Chávez řekl, že internet nemůže být místem, kde si každý dělá co se mu zachce bez ohledu na další vývoj událostí. Rovněž ve svém projevu citoval Německou kancléřku Merkelovou, ta se kdysi vyjadřovala ve velice podobných slovech.
Prvním krokem v „pročišťování“ internetu má být zrušení ve Venezuele velice populárního webu NoticieroDigital.com, zpráva o ministrovi totiž byla dílem jednoho z tamních redaktorů. Soudy už mají kauzu falešné zprávy na stole, osud webu je tak asi zpečetěn.
S Chávezovou politikou nesouhlasí velké procento obyvatelstva, považují ho za nebezpečného pro stát.
Zdroj: TheInquirer.net
Novinka Venezuela - cenzura internetu? byla publikován 16. března 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Top 10
- Těžba kryptoměn je šikovný způsob, jak si vydělat zajímavé peníze
- Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
- Internetová stránka Navratdoreality.cz
- Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
- MP3s.Nadruhou.net
- Výběr nejlepších online překladačů - který z nich poslouží nejlépe?
- Mapy.cz
- Jak na kontrolu pravopisu?
- Rozzlobenimuzi.com
- Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
Tagy
navradoreality překladač, translator převod Komunismus idos spolužáci, komunikace karaoke Google music pravopis
Doporučujeme
Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.