Opera Mini 5 a Mobile 10 jsou ke stažení už ve finálních verzích

Tagy:  opera, prohlížeč, internet, mobilní telefon, smartphone, mobilní internet

Vývojář prohlížečů Opera Software uvolnil ke stahování finální verze prohlížečů Opera Mini 5 a Opera Mobile 10. Pro ty, kteří používají tyto prohlížeče delší dobu může být přechod na novou verzi trochu šokem, protože je výrazně změněno uživatelské prostředí.

Nové verze by měly v plné míře podporovat ovládání dotykem, tedy u těch telefonů, které jím disponují. Navíc se, stejně jako v počítačové verzi prohlížeče, zpřístupnilo otevírání více stránek, resp. panelů. Jinak je k dispozici obvyklý manažer stahování, nezapomnělo se ani na správce hesel, čímž odpadává potřebné vyplňování formulářů na webových stránkách.

Silně je podporována práce při synchronizaci, není problém si z počítače do mobilního telefonu přehrát katalog oblíbených stránek, nebo již zmiňované hesla. Samozřejmě se objevilo i několik úprav, které mají vést k rychlejšímu běhu prohlížečů a měly by přispět k lepší stabilitě.

Operu stáhnete z oficiálních stránek

Zdroj: Opera.com

Novinka Opera Mini 5 a Mobile 10 jsou ke stažení už ve finálních verzích byla publikován 17. března 2010 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...