Doména .com slaví narozeniny, má pětadvacet let

Tagy:  .com, domény, české domény, registrace, internet, výročí

Facebook.com, Google.com, Microsoft.com, to jsou jenom některé stránky, které používají v současnosti jednu z nejrozšířenějších domén na světě – .com. Před 25 lety, 15. března 1985 dostala firma Symbolics z USA, jakožto první subjekt na světě přidělenou koncovku .com.

Od roku 1985 se počet stránek s nejpoužívanější doménou na světě samozřejmě vehementně zvýšil, aktuální průzkumy hovoří o tom, že .com využívá asi 86 miliónů různých stránek a jejich počet závratně roste. Úsměvné je, že na konci roku 1985 mělo koncovku .com jen asi pět webových stránek na světě a teprve před třinácti lety se přehoupl počet zaregistrovaných stránek přes milión.

.com je nejvyužívanější světové doména a zřejmě ještě velice dlouhou dobu bude. A jak to vypadalo u nás v České republice? Zhruba během roku 1990 byla tehdejšímu Československu přidělena doména .cs, když v roce 1993 došlo k rozdělení obě „nové“ země dostaly svoje vlastní domény a .cs byla oficiálně zrušena roku 1995. Statistické údaje uvádějí doménu .cs jako nejvyužívanější doménu, která měla být smazána.

Zdroje: Economictimes­.indiatimes.com a Wikipedia.com

Novinka Doména .com slaví narozeniny, má pětadvacet let byla publikován 18. března 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. MediaMonkey - malý, ale šikovný

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!