Doména .com slaví narozeniny, má pětadvacet let

Tagy:  .com, domény, české domény, registrace, internet, výročí

Facebook.com, Google.com, Microsoft.com, to jsou jenom některé stránky, které používají v současnosti jednu z nejrozšířenějších domén na světě – .com. Před 25 lety, 15. března 1985 dostala firma Symbolics z USA, jakožto první subjekt na světě přidělenou koncovku .com.

Od roku 1985 se počet stránek s nejpoužívanější doménou na světě samozřejmě vehementně zvýšil, aktuální průzkumy hovoří o tom, že .com využívá asi 86 miliónů různých stránek a jejich počet závratně roste. Úsměvné je, že na konci roku 1985 mělo koncovku .com jen asi pět webových stránek na světě a teprve před třinácti lety se přehoupl počet zaregistrovaných stránek přes milión.

.com je nejvyužívanější světové doména a zřejmě ještě velice dlouhou dobu bude. A jak to vypadalo u nás v České republice? Zhruba během roku 1990 byla tehdejšímu Československu přidělena doména .cs, když v roce 1993 došlo k rozdělení obě „nové“ země dostaly svoje vlastní domény a .cs byla oficiálně zrušena roku 1995. Statistické údaje uvádějí doménu .cs jako nejvyužívanější doménu, která měla být smazána.

Zdroje: Economictimes­.indiatimes.com a Wikipedia.com

Novinka Doména .com slaví narozeniny, má pětadvacet let byla publikován 18. března 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!