Ashampoo Photo Commander – lepší než Zoner?

Tagy:  Ashampoo Photo Commander recenze, popis, ke stažení, editace fotografií, třídění fotografií, alternativa Zoneru, foto, fotografie, správce fotografií, správa

Sponzorované odkazy

Ashampoo Photo Commander – lepší než Zoner?

Dnešní softwarová scéna je přeplněná programy, sloužícími k úpravě fotografií. Mezi ty nejrozšířenější jistě patří Photoshop (mocný, ale poněkud složitý nástroj) a Zoner Photo Studio, který je o něco jednodušší a uživatelsky přívětivější, ale nenabízí tolik možností. Jak si proti tvrdé konkurenci povede Ashampoo Photo Commander?

Ashampoo Photo Commander – lepší než Zoner? (https://www.swmag.cz)

Představení

V dnešní recenzi otestujeme Ashampoo Photo Commander samozřejmě v nejnovější verzi 10.2.1. Při instalaci nás provází všudypřítomná modrá barva, a tak jsme byli zvědaví, jak bude vypadat samotné prostředí programu v této barvě. To jsme se však zmýlili, neboť program je situován do zelené a šedé barvy. Na první dojem je kapku nepřehledný, ale tak tomu bývá u většiny prostředí, na které nejsme zvyklí. Po pár hodinách používání se zdá být prostředí nanejvýš přehledné a snadno použitelné. Prvními momenty v programu nás provází srozumitelný průvodce, a tak i nezkušený uživatel přesně ví, jak program ovládat.

Základní rozdělení programu má čtyři části. Nahoře se nachází zelená lišta, kde jsou všechny funkce. Dále narazíme na levý sloupec sloužící k nalezení cílové složky s obrázky. Středový prostor má funkci náhledu finálního obrázku, včetně histogramu a základních informací. V posledním, pravém sloupci můžeme spatřit náhledy obrázků v cílové složce, které lze filtrovat a různě řadit. Námi představené rozmístění prvků prostředí však lze měnit. Například strom složek můžete dát úplně pryč.

Ashampoo Photo Commander – lepší než Zoner? (https://www.swmag.cz)

Ashampoo Photo Commander v praxi

Vyzkoušejme si nyní Ashampoo Photo Commander v praxi skrze celou práci fotografa. Začneme tříděním řady fotografií. Načtení všech fotografií proběhlo rychle a bez problémů. Zde není aplikaci co vytknout. Překvapila nás i podpora formátu RAW, který je pro dokonalé fotografie nezbytností.

Úpravy můžeme provádět buďto ručně nebo použít automatickou optimalizaci, která však může fotografii pěkně zřídit. U jedné z deseti fotografií nám tento automat naprosto zničil barvy i kontrast celého snímku. Nejlepší je tak, jako ostatně všude, ruční práce. Při úpravách lze většinou vidět původní snímek, vedle kterého je zobrazen finální snímek, tedy jak bude vypadat po zvolených úpravách. Co se týče možností editace, je jich poměrně dostatek, alespoň pro běžného uživatele. Pro profesionální používání, kde jsou potřeba vrstvy, masky a další prvky, bez kterých se profesionál neobejde, není Ashampoo Photo Commander úplně vhodným řešením.

Ashampoo Photo Commander – lepší než Zoner? (https://www.swmag.cz)

Placená verze nutností?

Ashampoo Photo Commander je zdarma k dispozici na 10 dní ihned po instalaci. Při prvním spuštění nám je však nabídnuto prodloužit bezplatnou licenci o dalších 30 dní, tedy mohli by jsme aplikaci používat celých 40 dní. Co proto musíme udělat? Stačí provést registraci, která zabere pár minut, potvrdit emailovou schránku a je hotovo. Po uplynutí doby je již samozřejmě nutné zakoupit plnou verzi programu za zhruba 1450,– korun. V době, kdy píšeme tuto recenzi však probíhá slevová akce a program spolu s prémiovou podporou vyjde na pouhých 400,– korun. Údajně také platí garance vrácení peněz do 30ti dní.

Ashampoo Photo Commander – lepší než Zoner? (https://www.swmag.cz)

Zhodnocení

Ashampoo Photo Commander je alternativou Zoneru, nikoliv však Photoshopu, se kterým lze fotografie mnohem lépe editovat. Ashampoo Photo Commander je určen pro většinu uživatelů, kteří chtějí třídit své fotografie a provádět na nich základní či jen několik pokročilejších úprav. Vše je naprosto srozumitelné a díky češtině rozumí programu každý.

Naše hodnocení:  78 %

Výhody:

 • Vzhled
 • Čeština
 • Rychlost
 • Spolehlivost
 • Třídění fotografií
 • Podpora formátu RAW

Nevýhody:

 • Absence profesionálních funkcí

Sponzorované odkazy:

Článek Ashampoo Photo Commander – lepší než Zoner? byl publikován 21. února 2013 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
 3. MP3s.Nadruhou.net
 4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
 6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
 7. Libimseti.cz
 8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!