Ashampoo Media Player +

Tagy:  Ashampoo, Media Player, Player, Media

Sponzorované odkazy

Ashampoo Media Player +

Úvod

O vývoj se postarala firma německého původu s názvem Ashampoo, proslulá především díky svým neustále aktualizovaným programům. Multimediálních přehrávačů je velké množství, ale i přesto se programátoři z Ashampoo rozhodli vytvořit přehrávač vlastní, bohužel to s ním nedopadlo zrovna dvakrát nejlépe.

Jak je to s přehráváním?

Ashampoo Media Player + rozhodně není přizpůsoben pro přehrávání videa, tedy konkrétně pro jeho přehrávání v okně, kdy není možno jakýmkoli způsobem měnit jeho velikost, tedy krom přepnutí do režimu celé obrazovky. Umí přehrát velké množství formátů, jmenujme namátkou alespoň tyto: *.mp1, mp2, mp3, Unreal Engine® audio data file, DirectShow, mci, mod (12 formátů), wav, avi, ogg, wmv, mov, mpg, mpeg, či 3gp. Skvělou možností je přehrávání playlistů souborů umístěných na internetových stránkách, nakupování bezkonkurenčně levné hudby z webových stránek (celé album stojí pouze $9.95[169 Kč] a méně), nebo přehrávání online rádia (je na výběr ze spousty druhů rádií, zaměřených na nejrůznější hudební styly). Samozřejmostí je možnost plnohodnotného skinování interfacu. V základní stažitelné verzi programu se nacházejí 3 skiny (klasický, základní a tzv. stříbrná oplatka). Uživatelské rozhraní nabízí všechny základní prvky standardního přehrávače. To znamená například změnu hlasitosti, tlačítka pro přehrávání, pozastavení, zastavení, neustálé opakování média, alba, či playlistu, náhodné přehrávání souborů z playlistu, předchozí a další soubor, otevření editoru playlistů, rychlé přehrávání souboru, otevření návodu, přepnutí do miniaturního módu, zminimalizování programu do systémové lišty a jeho vypnutí. Po stisknutí pravého tlačítka myši se vám zobrazí plnohodnotné menu (to samé jako v hlavní liště, jen v textové podobě, navíc s možností pročtení „about“ a několika dalšími maličkostmi, jako informace o přehrávaném souboru, výběr skinu (na oficiálních stránkách a v rozhraní programu je ke stažení velké množství), tři typy rozmístění oken, nebo můžete darovat nějaké peníze autorům, jelikož je program zdarma a jeho vývoj trval několik týdnů, ne-li měsíců). Ekvalizér nabízí čtyři základní nastavení (základní, zesílení basů, snížení hloubky basů a ztrojnásobení hloubky basů) a samozřejmě možnost nastavení a uložení vlastního hotového ekvalizéru pro lepší pozdější orientaci a navíc jej nemusíte znovu manuálně nastavovat. Vypalování playlistu je spíše základní, avšak bere si některé prvky z programu Ashampoo Burning Studio. Můžete si totiž vybrat ze tří typů CD a jsou to tyto: Audio CD, MP3 CD, nebo Data CD.

Licence a dodatečné informace

Program je samozřejmě freeware, dokonce bez reklam, i přesto ale nenabízí tolik, kolik bychom od něj mohli očekávat a především oproti freewarové konkurenci (KM Player, VLC Media Player, Windows Media Player). Ashampoo Media Player+ můžete spustit na každém počítači s operačním systémem Windows® ve verzích 98/2000/Me/XP/Vista a to dokonce i bez jakýchkoli video, či audio kodeků. Dále je nutno vlastnit alespoň procesor Pentium® 2, nebo podobný s frekvencí 400 MHz a více, 32 MB Paměti RAM a přibližně 20 MB na harddisku. 20 MB dokáže stáhnout i majitel pomalejšího internetového připojení (lze si jej stáhnout z oficiálních stránek: http://www2.ashampoo.com/…2_0014__.htm).  

Závěr

Jestliže hledáte vhodný program pro přehrávání hudby s podporou online rádia, je pro vás Ashampoo Media Player+ ideální, jinak vám nezbývá nic jiného, než zůstat u konkurence, například KM Player je mnohem kvalitnější, nabízí velké množství funkcí a navíc je zdarma. Spousty chyb srážejí Ashampoo Media Player+ opravdu nízko. Musím uznat, že se jedná o prozatím nejhorší výrobek firmy Ashampoo, která si u mě až dosud udržovala silnou reputaci. Nezbývá mi nic jiného, než jej ohodnotit 40%.

Ashampoo Media Player + ke stažení zde:
Ashampoo Media Player +

Článek Ashampoo Media Player + byl publikován 15. ledna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Ševčík. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...