KM Player - korejský multimediální přehrávač

Tagy:  video, audio, multimédia, KM player, KMP

Sponzorované odkazy

KM Player - korejský multimediální přehrávač

Úvod

Hledáte program, který je v češtině a navíc plnohodnotně nahradí Windows media player, nebo třeba VLC media player? Tak to jste na správné adrese, protože všechny tyto programy lehce nahradí multimediální přehrávač korejského původu s názvem KM Player.

Funkce

KM Player nabízí spoustu užitečných funkcí, jako například přehrávání videa, audia, možnost prohlížení obrázků, digitální hodiny, podporu playlistů ve formátu *.pls a *.kpl, plnohodnotné informace o přehrávaném médiu (umístění, formát, velikost, délka, bit rate, rozlišení, použité kodeky, frame rate, atd.), zobrazení jeho binární hodnoty, libovolnou změnu rozlišení přehrávaného videa, či obrázku jednoduchým tažením za okraj programu, možnost „sejmutí“ audia, nebo videa, či vytvoření tzv. storyboardu, výběr z opravdu velkého počtu jazyků (krom češtiny zde jsou na výběr také třeba čínština, vietnamština, ruština, atd.), nebo přehrávání multimediálních webových stránek otevřených v Internet Exploreru. Dále spoustu nastavení, jako volba barvy interfacu, přidání nejrůznějších efektů při přehrávání (automatické doostřování, nebo naopak rozmazání, ztmavení a rozsvětlení obrazu, atd.), nastavení velikosti obrazu, aspect ratio (4:3, či 16:9), nebo zoom na libovolnou část obrazu. Příjemně mě překvapila podpora tray lišty, poprvé jsem byl sice zmaten, ale napodruhé už jsem věděl, o co jde, jen si stačí všimnout té nenápadné ikony v liště tray. V KM Playeru je také možnost několika stylů přehrávání (zpomalené, zrychlené), či program můžete nechat přehrávat album neustále dokola, nebo náhodně.

Formáty souborů

Možná by vás zajímalo, jaképak formáty ten KM Player umí přehrát. Pro video jsou to tyto: *.wmv, avi, rm, mov, dat, 3gp, mpg, mp4, dokonce umí přehrát známý youtube formát *.flv, který neumí, až na programy pro něj specializované, přehrát téměř žádný. Pro audio tyto: *.wav, mp3, mp2, wma, ra, cda, ogg, atd. A nakonec pro obrázky: *.gif, jpg, png bmp, atd. Samozřejmostí je také podpora titulků ve formátech *.srt, nebo smi.

Uživatelské rozhraní

KM Player nabízí též velmi povedené a pro orientaci jednoduché uživatelské rozhraní. Pomocí pravého tlačítka myši vyvoláte menu, díky kterému můžete ovládat celý program (lze tak učinit i u tray ikony). Ihned pod vizualizací média se nachází dolní ovládací panel. Ten obsahuje časovou navigaci, nastavení hlasitosti a tlačítka na přepnutí do režimu shade, otevřít mechaniku, nastavení, playlist, přehrát – pauza, stop, předchozí a další. Samozřejmě zde nechybí možnost vlastního skinování interfacu, nebo indikátor výšky zvuku v médiu, zpracovaný jako 5 čar, které se dle výšky zvuku zesvětlují, nebo naopak ztmavují.

Licence a dodatečné informace

Tento program je čistě freeware, tedy zdarma, což potěší hlavně díky jeho kvalitě. Navíc jednoznačně stojí za stažení i díky velikosti 13 MB, nebo již dříve zmiňované české lokalizaci. KM Player je vcelku často aktualizován autory na stránce http://www.kmplayer.com, automatické aktualizace se v tomto programu bohužel nekonají (možná jsem je jen neobjevil). Program není nijak náročný a rozjedete jej snad na každém stroji s operačním systémem Windows 98/2000/Me/XP­/Vista, procesorem se 333 MHz a více a operační pamětí vyšší než 32 MB.

Závěr

Musím říct, že mě KM Player jako výrobek asijského původu velmi překvapil a nadchnul. Dokáže totiž dvojnásobek, nebo dokonce trojnásobek toho, co dokáže Windows Media Player, VLC media player, či Nero Show Time. Nezbývá mi nic jiného, než tento program s klidným srdcem doporučit a dávám mu krásné hodnocení 95%.

KM Player ke stažení zde:
KM Player download

Článek KM Player - korejský multimediální přehrávač byl publikován 19. října 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Ševčík. Pro diskusi slouží komentáře (17).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...