Ashampoo Burning Studio 10

Tagy:  ashampoo burning studio, burn, vypalování cd, dvd, vypalovani, nero, blu-ray, burning studio

Sponzorované odkazy

Ashampoo Burning Studio 10

Ať už kvůli zálohování dat, vypalování fotografií nebo jiných dokumentů, většina uživatelů počítače aspoň jednou narazila na potřebu programu, který tyto úkony zvládne. Jedním z těchto programů je i Ashampoo Burning Studio 10. Ale upřímně, každý druhý sáhne po více známém Neru. Je to tak správně?

Úvodem

Německá společnost Ashampoo vydává nespočet programů, já se Vám pokusím přiblížit jeden konkrétní – Ashampoo Burning Studio 10 (dále ABS 10), s kterýmž se jeho tvůrci snaží konkurovat Neru. Přebere jeho trůn?

Logo společnosti AshampooLogo společnosti Ashampoo

Rychle!

Přesně takhle ABS 10 funguje. Na rozdíl od Nera, jehož logo se před spuštěním poslední dobou vlní přes naši plochu až nějak moc dlouho, je ABS nastartovaný hned a po celou procházku programem pracuje svižně a zbytečně se nezasekává. Rychlost je důležitá, je ale vším?

Ashampoo Burning Studio 10Ashampoo Burning Studio 10

Česky!

Čeština je pro nás, Čechy, jednou z těch důležitějších položek při porovnávání programů. Takže, zapínáme instalaci, volíme jazyk… Co se to děje? Čeština není v seznamu? Zatneme zuby, nainstalujeme program, spustíme ho. Pořád anglicky? Co teď? Letí do koše? Vůbec ne, čeština byla do ABS 10 dodaná později „externím“ překladatelem, stačí zabrousit do nastavení a vybrat si z, už širší, škály jazyků tu naší milovanou češtinu.

Výběr jazyků v ABS 10Výběr jazyků v ABS 10

Přehledně!

Nabídka v úhledném sloupečku, vše roztříděné a popsané, tak se nám to líbí! Všechny funkce zde mají svou škatulku a u všeho je jasné, co se stane. Po spuštění konkrétního úkonu pak místo jen pro tuto jednu operaci, nic nebrání uživateli v klidu pracovat. I v tomto „testu“ ABS 10 uspěl.

Přehled funkcí v ABS 10Přehled funkcí v ABS 10

Funkce!

Pomocí ABS 10 můžeme vypalovat data, mazat smazatelná média, zálohovat, vypalovat hudbu na míru našemu přehrávači, vypálit film na míru našemu přehrávači a to i s krásně vypadajícím menu, zkopírovat existující média, vytvořit nebo vypálit obraz disku, vytvořit obaly a potisky… Že už je to vše co potřebujete? Gratuluji, našli jste svůj program… Ostatní asi vskutku stejně sáhnou po Neru, které opravdu pokročilým uživatelům dopřává více možností a funkcí.

Funkce Menu v ABS 10Funkce Menu v ABS 10

Peníze

Peníze se u těchto programů rovnají funkcím. ABS 10 je přítelem nenáročným uživatelům, pořídíte ho za necelých 50 eur, zatímco nejnovější platinová verze Nera se vyšplhá až na 99 eur. Tato skutečnost dokáže rozhodnout víc, než cokoliv jiného. Na internetu je možnost stáhnout osekanou starší verzi Ashampoo Burning Studio 6 Free.

Shrnutí

Z toho všeho vyplívá, že tyto programy by se neměly nijak moc srovnávat, každý hraje na jinou stranu uživatelů. Společnost Ashampoo se kromě série Burning Studio zaměřuje ještě na hodně jiných odvětví, kdežto Nero vychází uživatelům vstříc výhradně jedním směrem, korunu mu tedy ABS 10 přebrat nejspíš nedokáže, nabídne ale azyl těm jeho uživatelům, kteří trpí velikostí programu a nikdy nedokážou využít, a je dost možné že o nich ani nevědí, všechny možnosti Nera. Víc ABS 10 nezpůsobí. Tedy zatím, kdo ví, třeba nám Ashampoo Burning Studio 11 vyrazí dech.

Výhodná koupě

Výhody:

  • Rychlost
  • Čeština
  • Přehlednost
  • Uživatelská přívětivost
  • Cena

Nevýhody:

  • Méně funkcí než Nero
  • Placené plug-iny

Článek Ashampoo Burning Studio 10 byl publikován 5. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Martin Štěpánek. Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...