JetPhoto Studio - studio pro profíky

Tagy:  jetphoto, photo studio, fotky, organizace fotek

Sponzorované odkazy

JetPhoto Studio - studio pro profíky

Lidé, kteří vlastní digitální fotoaparáty se většinou dělí na dvě skupiny. Jedna z nich využívá foťáky k focení pouze na nějakých akcích či zvláštních příležitostech, ta druhá skupina fotí nepřeberné množství fotek za jakýchkoliv příležitostí a v jakýchkoliv situacích. Pro první skupinu jsou základní programy na správu fotek více než dostačující. Druhá skupina, do té se řadí i profesionální fotografové, kteří fotí velké množství fotek aby pak měli z čeho vybírat, ti potřebují více profesionálnější prográmky, tu jim může poskytnout JetPhoto Studio.

program po spuštění

Jak na alba

JetPhoto Studio pracuje s alby jako většina ostatních aplikací. Rozdíl však je ten, že ovládá alba tak jako OS X ovládá aplikace, pomocí balíčků. To znamená, že všechny vaše fotky, jejich vlastnosti, parametry a všechny meta-data jsou uložena do jednoho souboru. Každé album je v podstatě složka se speciální hierarchií, do které program uloží všechno co je potřeba.

Samotné vytváření alb je jednoduché a lze ho uskutečnit několika způsoby. Můžete vytvořit nové album a importovat do něj soubory. Nebo přímo konvertovat složku na album.

Uvnitř alba

Jakmile jsou všechny obrázky, které potřebujete, v albu, můžete je prohlížet v různých zobrazení. Pro každý obrázek, který si právě prohlížíte, máte možnost editace informací o něm, přidání klíčových slov a poznámek o daném obrázku.

jak vypadá album

Síla GPS

Všechny výše zmíněné vlastnosti jsou dostupné i v ostatních programech a jsou standardní výbavou takovýchto aplikací, nicméně funkce GPS v programu JetPhoto Studio je velmi zajímavá. Program vám dovoluje přiřadit GPS informace k fotkám a vytvořit tak jakousi trasu.

Jestliže máte přijímač GPS signálu, který nosíte sebou na cestách, JetPhoto Studio může zpracovat jeho informace a umístit fotky podle trasy. Stačí importovat GPX soubor. Program si sám zpracuje kdy byly fotky vytvořeny a podle toho jim přiřadí GPS souřadnice, kde jste se zrovna nacházeli.

To však není konec. Nebudete mít pouze fotky s přiřazenými GPS souřadnicemi, ale můžete si prohlédnout visuální reprezentaci míst, která jsou na fotkách, přímo na mapě Světa, kterou si můžete libovolně přibližovat a updatovat přes internet.

mapa…bohužel nemám k dispozici GPS údaje fotek :)

Export souborů

Tohle je oblast, ve které JetPhoto Studio opravdu září. Umožňuje vám skupinově měnit velikost fotek, přidávání vodoznaku pro použití na webu, publikovat a synchronizovat alba na webu, vytvářet flash prezentace vašich fotek a taky dokáže jednoduše připravit vaše fotky k prohlížení na mobilních zařízeních jako jsou mobily, PDA, iPod, atd…

Všechno je velmi snadné k provedení. Jednoduše připravíte fotky pro prohlížení na internetu. Stačí si je zvolit a nastavit jim požadované parametry. Umístění vodoznaku je taktéž jednoduché, stačí pouze vložit obrázek vodoznaku a nastavit, ke kterému rohu bude připevněný.

Máte mobil nebo iPod a chcete si na něm prohlížet vaše fotky? Stačí zvolit výrobce a model vašeho zařízení ze seznamu a program vše automaticky upraví za vás.

Ano je to vše jednoduché a praktické. Když si nevíte rady tak použijte nápovědu, v té je mnoho užitečných informací a spousta různých možností nastavení vám dá flexibilitu, kterou potřebujete.

Na závěr

Program je velmi jednoduchý a má spoustu možností nastavení. Funkce GPS je příjemné zpestření pro ty, kteří rádi cestují a tuto možnost využijí. JetPhoto Studio je prostě výborný program na organizování fotek a dobrý nástroj pro jejich export do jiných zařízení.

Hodnocení: přehledný kvalitní prográmek na správu fotek – 80%

Download zde: JetPhoto Studio

Článek JetPhoto Studio - studio pro profíky byl publikován 18. března 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...