JetPhoto Studio - studio pro profíky

Tagy:  jetphoto, photo studio, fotky, organizace fotek

Sponzorované odkazy

JetPhoto Studio - studio pro profíky

Lidé, kteří vlastní digitální fotoaparáty se většinou dělí na dvě skupiny. Jedna z nich využívá foťáky k focení pouze na nějakých akcích či zvláštních příležitostech, ta druhá skupina fotí nepřeberné množství fotek za jakýchkoliv příležitostí a v jakýchkoliv situacích. Pro první skupinu jsou základní programy na správu fotek více než dostačující. Druhá skupina, do té se řadí i profesionální fotografové, kteří fotí velké množství fotek aby pak měli z čeho vybírat, ti potřebují více profesionálnější prográmky, tu jim může poskytnout JetPhoto Studio.

JetPhoto Studio - studio pro profíky (https://www.swmag.cz) program po spuštění

Jak na alba

JetPhoto Studio pracuje s alby jako většina ostatních aplikací. Rozdíl však je ten, že ovládá alba tak jako OS X ovládá aplikace, pomocí balíčků. To znamená, že všechny vaše fotky, jejich vlastnosti, parametry a všechny meta-data jsou uložena do jednoho souboru. Každé album je v podstatě složka se speciální hierarchií, do které program uloží všechno co je potřeba.

Samotné vytváření alb je jednoduché a lze ho uskutečnit několika způsoby. Můžete vytvořit nové album a importovat do něj soubory. Nebo přímo konvertovat složku na album.

Uvnitř alba

Jakmile jsou všechny obrázky, které potřebujete, v albu, můžete je prohlížet v různých zobrazení. Pro každý obrázek, který si právě prohlížíte, máte možnost editace informací o něm, přidání klíčových slov a poznámek o daném obrázku.

JetPhoto Studio - studio pro profíky (https://www.swmag.cz) jak vypadá album

Síla GPS

Všechny výše zmíněné vlastnosti jsou dostupné i v ostatních programech a jsou standardní výbavou takovýchto aplikací, nicméně funkce GPS v programu JetPhoto Studio je velmi zajímavá. Program vám dovoluje přiřadit GPS informace k fotkám a vytvořit tak jakousi trasu.

Jestliže máte přijímač GPS signálu, který nosíte sebou na cestách, JetPhoto Studio může zpracovat jeho informace a umístit fotky podle trasy. Stačí importovat GPX soubor. Program si sám zpracuje kdy byly fotky vytvořeny a podle toho jim přiřadí GPS souřadnice, kde jste se zrovna nacházeli.

To však není konec. Nebudete mít pouze fotky s přiřazenými GPS souřadnicemi, ale můžete si prohlédnout visuální reprezentaci míst, která jsou na fotkách, přímo na mapě Světa, kterou si můžete libovolně přibližovat a updatovat přes internet.

JetPhoto Studio - studio pro profíky (https://www.swmag.cz) mapa…bohužel nemám k dispozici GPS údaje fotek :)

Export souborů

Tohle je oblast, ve které JetPhoto Studio opravdu září. Umožňuje vám skupinově měnit velikost fotek, přidávání vodoznaku pro použití na webu, publikovat a synchronizovat alba na webu, vytvářet flash prezentace vašich fotek a taky dokáže jednoduše připravit vaše fotky k prohlížení na mobilních zařízeních jako jsou mobily, PDA, iPod, atd…

Všechno je velmi snadné k provedení. Jednoduše připravíte fotky pro prohlížení na internetu. Stačí si je zvolit a nastavit jim požadované parametry. Umístění vodoznaku je taktéž jednoduché, stačí pouze vložit obrázek vodoznaku a nastavit, ke kterému rohu bude připevněný.

Máte mobil nebo iPod a chcete si na něm prohlížet vaše fotky? Stačí zvolit výrobce a model vašeho zařízení ze seznamu a program vše automaticky upraví za vás.

Ano je to vše jednoduché a praktické. Když si nevíte rady tak použijte nápovědu, v té je mnoho užitečných informací a spousta různých možností nastavení vám dá flexibilitu, kterou potřebujete.

Na závěr

Program je velmi jednoduchý a má spoustu možností nastavení. Funkce GPS je příjemné zpestření pro ty, kteří rádi cestují a tuto možnost využijí. JetPhoto Studio je prostě výborný program na organizování fotek a dobrý nástroj pro jejich export do jiných zařízení.

Hodnocení: přehledný kvalitní prográmek na správu fotek – 80%

Download zde: JetPhoto Studio

Sponzorované odkazy:

Článek JetPhoto Studio - studio pro profíky byl publikován 18. března 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!