Graffiti Studio 2.0

Sponzorované odkazy

Graffiti Studio 2.0

Kdo by neznal dnešní trend moderní doby pocházející ze západního světa. Pocházejícího z USA. Pro někoho je to umění, pro jiné zase ohyzdnost, pro jiné zase něco jiného. Všichni se ale shodneme, že ve valné většině případů se jedná o ilegální činnost. Ano, řeč je o graffiti. V tomto článku si však povíme o velice zajímavém softwaru Graffiti Studio 2.0.

Díky Graffiti Studio 2.0 máte jedinečnou možnost si vyzkoušet tvorbu graffiti z pohodlí vašeho pokoje a tepla rodinného krbu. Pokud nemáte krb, tak alespoň ústředního topení. Všechno vypadá jednoduše. Možná až primitivně, směšně. Nesuďme však knihu podle obalu, že?

Graffiti Stuido náhledGraffiti Stuido náhled

Při prvním spuštění aplikace Graffiti Studio 2.0 vidíme okno s černým pozadím. Jako uživatelé zde máme možnost tak akorát kliknout na tlačítko v horním pravém rohu a být přesměrováni na webové stránky výrobce, či kliknout na tlačítko v poli „My surfaces“. Nyní se z jednoduchého prográmku stává program mnohem zajímavější.

Máme před sebou totiž objekt, v našem „základním“ případě se jedná o obyčejný vagón nějakého nákladního vlaku. Po levé straně vidíme paletu barev. Je vcelku rozsáhlá, poskytuje několik odstínů všemožných barev. Z ní si tedy vybereme naší vysněnou a pokračujeme dál. Nyní si vybereme typ spreje. Na výběr máme několik druhů „střiků“ a pera. Dále si vybereme tloušťku spreje. Střed přeskočíme (vrátíme se k němu později) a podíváme se na opačný spodní kraj obrazovky. Zde vidíme „overview“ obrazovky. Viídme zde v malém celý objekt, můžeme zde přejíždět oblastí na kterou můžeme umisťovat, resp. sprejovat a psát své tagy a grafiky. Pod tímto polem vidíme několik položek. Dá se pět položek označit jako „několik“ ? :)

Graffiti Stuido náhledGraffiti Stuido náhled

Máme zde k dispozici preview, kde se můžeme podívat na celý objekt. Save nám umožní nic jiného, než uložení naší práce. Náš výtvor můžeme uložit buď offline jen do našeho počítače, nebo jej uložit online a vystavit jej tak na stránkách výrobce. Zde Mají všichni uživatelé možnost uchovávat své práce, vystavovat je ostatním, nechat je hodnotit, diskutovat, …Další položkou pod náhledem naší rozdělané práce je undo. Nejedná se však o nic jiného, než o funkcí zpět. Můžeme tak vrátit poslední krok který jsme udělali. Ovšem jen jeden! Dále je zde položka revert. Ta naše dílo vrátí do podoby, v jaké byl objekt naposledy uložen. Poslední položkou je zde clear. Pakliže na ní klikneme, stane se následující – veškeré práce na objektu budou smazány a objekt bude navrácen do původní podoby, tedy do podoby „od výrobce“.

Co se sprejování týče, tak samo o sobě je jeho ovládání v Graffiti Studio 2.0 velmi jednoduché. Vybereme si barvu, tloušťku a druh „čáry“, a už stačí jen držet myš a sprejovat. Původně jsem si myslel, že „to sprejování“ bude fungovat jen tak, že na obrázek v pozadí, který by tvořil cílový objekt, takže např. Tramvaj, budu jen kreslit, stejně jako kupříkladu v malování. Zde tomu však takto není. Tahy jsou pomalé, barvy různě syté, z čehož vyplývá, že když něco nakreslíte červeně a pak to přestříkáte zeleně, uvidíte pod „svrchní vrstvou“, tedy tou zelenou obrysy té spodní, červené. Skoro jako v realitě :)

Nyní se ještě vrátíme k položkám, které jsou ve středu spodního okraje obrazovky. Položka back nás vrátí na hlavní menu Graffiti Studio 2.0, kde můžeme vybírat objekty na které chceme umisťovat naše díla. Online archive nás odešle (překvapivě :) na online archiv děl uložených uživateli. Help není nic jiného než nápověda a vedle ní je již jen zapnutí/vypnutí zvuku aplikace. Nad těmito položkami vidíme malou nápovědu, která stručně a velmi krátce vysvětluje podstatu položky a funkce, na které máme umístěný kurzor myši.

Graffiti Studio 2.0 je velmi zajímavá aplikace, u které mohou i naprostí antitalenti vytvářet graffiti – malby, za které by jim jinak ve většině případů hrozil trest.

Sprejovat se dá i legálně!

Graffiti Studio 2.0 ke stažení zde:
Graffiti Studio 2.0 download

Článek Graffiti Studio 2.0 byl publikován 13. dubna 2008 v 01.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Hartl. Pro diskusi slouží komentáře (11).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...