Notebooky v současnosti – Co nabízí trh?

Notebooky v současnosti – Co nabízí trh?

Současný trh nabízí nepřeberné množství notebooků v různých cenových hladinách. Vyznat se v takovém množství a vybrat ten správný kousek, to je jako hledat jehlu v kupce sena. Pojďme se podívat na výběr nejprodávanějších kategorií notebooků, jejich výhody a nevýhody a specifické vlastnosti.

Desktopy za zenitem

Klasické stolní počítače, či chcete-li desktopy, již dávno nevládnou trhu. Stále nabízejí mnohem lepší poměr ceny a výkonu, jejich téměř nulová mobilita však u mnoha pohřbívá myšlenku na koupi. Řada uživatelů v současnosti automaticky při výběru nového počítače sahá po noteboocích. Jsou mobilní, v jednom těle je k dispozici vše a výkon je zcela dostačující pro běžnou práci. I proto se desktopy přesunuly na druhou kolej a oslovují spíše specifické spektrum uživatelů a profesionální sféru. Nejčastější závady notebooků jsou způsobené neopatrným zacházením (např.: pád, velké otřesy či mechanické poškození šasi). Podobné závady se u desktopů neobjevují.

Rozměry a kategorie

Při koupi nového notebooku je nutné udělat si určitou představu o uživatelských požadavcích. Od toho se poté vyvíjí jak úhlopříčka displeje, tak i hmotnost, výdrž a výkon notebooků. V současné době trh velmi dobře pokrývá všechny kategorie a nabízí v nich řadu zajímavých voleb. Pokud chcete opravit či vylepšit váš notebook, nejlepší hledat v kategorii "originální díly pro notebooky"http://nah­radni-dily.abax.cz/ . Ušetříte se mnoha problémů. Výběr notebooku může ovlivnit také požadavek na operační systém. Pokud chcete maximálně ušetřit za operační systém, k dispozici jsou zdarma dostupné distribuce Linuxu. O nejznámější distribuci jsme psali nedávno, a tak se můžete podívat na článek o Ubuntu Linux 13.10.

Nejmenší netbooky jsou již dávno za svým zenitem, respektive se jejich význam mění. Netbooky s procesory Atom vytlačily především tablety, které nabízejí nízkou cenu, dostatečný výkon pro serfování na internetu a také velmi dlouho výdrž. Jistou záplatou mohou být subnotebooky, které disponují úhlopříčkami 11“-12“. Jejich výkon záleží čistě na ceně, a tak pokud sáhnete po levnějších kouscích nenabídnou výkon pro hraní her ani složitější výpočty a grafiku. Proto ale tato kategorie nevznikla.

Elementární části notebookuElementární části notebooku

Další kategorií jsou klasické velké notebooky s úhlopříčkami 14“, 15,6“ a také 17“. Existují i větší úhlopříčky, to už však jdeme do extrému. Tyto notebooky nabízejí dostatečnou mobilitu s vyšší hmotností, průměrnou výdrž a vysoký výkon. Nezklamou vás jak na cestách, tak i v kanceláři či doma. Díky velkému monitoru netrpí ani ergonomie. Nejčastější závady notebooků HP, které tvoří značnou část prodejů v této kategorii, se točí okolo mechanických poškození vlivem špatného zacházení. Může jít o poškození mechaniky, pantů či displeje. Nejčastější závady notebooků Acer a dalších značek se orientují také na polití klávesnice. V současné době již řada notebooků je schopna vydržet lehké polití kapalinou, pokud však protékající kapalina přesáhne určitou míru, i sebe odolnější notebook podlehne.

Vlastní skupinou jsou často skloňované ultrabooky. Jde o velmi mobilní počítače v menších úhlopříčkách (12“, 13“, 14“) s obrovskou výdrží a dostatečným výkonem. Tuto kategorii charakterizoval Intel a zadal výrobcům určitá kritéria, která musí být dodržena pro získání certifikace. Patří mezi ně nutnost využití úsporných procesorů, přítomnost SSD disků a také určité rozměry především v tloušťce základny. Pojem ultrabook se však dostal uživatelům pod kůži tak, že v mnohých případech kvůli snížení ceny výrobci onu certifikaci neřeší.

Mobilita a výdrž hrají prim

Ať už uvažujete o koupi jakéhokoli notebooku, zvažte dobře vaše požadavky. U přenosných notebooků však hraje prim mobilita, výkon, výdrž baterie a také zpracování. Pokud notebook nejčastěji používáte doma, je možné ušetřit na baterii a zvolit větší displej či třeba vyšší výkon. Nejčastější závady notebooků Asus se neodvíjejí ani tak od velikosti či kvality zpracování, ale především o péči, která vám může zajistit letitý bezproblémový chod počítače.

Článek Notebooky v současnosti – Co nabízí trh? byl publikován 8. prosince 2013 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Rozzlobenimuzi.com
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!
  10. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!