Vybíráme nejlepší správce hesel - Mějte hesla pod kontrolou!

Sponzorované odkazy

Vybíráme nejlepší správce hesel - Mějte hesla pod kontrolou!

Určitě to všichni znáte, máte několik desítek hesel a neumíte si jej zapamatovat. S tímto problémem Vám jednoduše pomůžeme. Představujeme Vám nejpoužívanější správce hesel, které na českém trhu naleznete. V tomto článku se podíváme na program Sticky Password, LastPass, Keepass a asi nejméně známý, ale také dosti využívaný program RoboForm. Jednotlivé programy dokážou Vaše data kvalitně zabezpečit a to vše navíc na jednom místě pod jedním heslem. Některé z nich jsou placené, ostatní zase zcela zdarma. A proto bych se Vás rád zeptat, co myslíte, raději program zakoupit, a nebo používat zdarma? Nemáte strach, že se k Vám někdo nabourá? Placené programy jsou většinou více zabezpečené a častěji se aktualizuje jejich databáze.

Krátké představení programu Sticky Password

Sticky Passord je ideální a hlavně kvalitně vytvořený nástroj pro správu hesel a automatické vyplňování webových formulářů, který navíc vygeneruje silná hesla a bezpečně je ukládá, mimo jiné chrání před krádeží identity, phishingem a keyloggery. Veškeré data, která se ve Vámi vytvořené databázi nacházejí se pak automaticky zabezpečují a šifrují nejrůznějšími algoritmy, aby byl přístup pro nežádoucí osoby co nejtěžší. Databáze se navíce sama automaticky zálohuje a vytváří se několik kopií tak, aby v případě ztráty mohlo dojít k obnově uložené verze. Program má k dispozici také přenosnou verzi pro flash disky.

Moje hodnocení:  95 %

Sticky PasswordSticky Password

LastPass a jeho přednosti

Jedná se o elegantního webového správce hesel a přihlašovacích údajů, který veškeré údaje ukládá na zabezpečené servery za použití jediného přístupového hesla. Jako předešlý program i tento nabízí automatické vyplňování přihlašovacích údajů. V případě, že používáte více prohlížečů, můžete jej navzájem synchronizovat. A to vše jen s pár kliknutím a vše máte nastaveno. Kromě jiného zde můžete uchovávat i důležité informace, které si přejete zabezpečit. I tuto funkci v tomto programu naleznete. Nechybí ani opravdu kvalitní generátor hesel, autorizovaný přístup do systému za pomoci USB flash disku, ochrana proti nejrůznějším virům, mallwaru, spywaru a phishingu. Toto vše můžete najít v neplacené verzi, která je zcela zdarma. Chcete-li více funkcí a nástrojů, tak Vám doporučuji vyzkoušet placenou verzi, která navíc nabízí podporu mobilních zařízení, tudíž se k datům dostane opravdu odkudkoliv.

Moje hodnocení:  90 %

LastPassLastPass

Jednoduchý program RoboForm

Jedná se o klasický program, který umí uložit a zapamatovat si jakékoliv webové formuláře a přihlašovací údaje. V případě, že v budoucnu navštívíte internetovou stránku znovu, v okamžiku se data přelijí a jednotlivé pole formuláře se obratem sami vyplní. Můžete jej snadno přenášet, protože je šifrován za pomocí protokolu 3-DES. Navíc disponuje generátorem hesel a podporuje prohlížeče Microsoft Explorer a Firefox. Bohužel ostatní nikoliv.

Moje hodnocení:  60 %

RoboFormRoboForm

Nejpoužívanější správce hesel na trhu KeePass

Dlouho jsem přemýšlel, který program je pro práci s hesly opravdu nejlepší a dospěl jsem k názoru, že KeePass. A co mě k tomu vedlo? V předchozích programech se vždy jedná o databázi, která je uložena někde na internetu, většinou v cloudu od poskytovatele programu. Ale kdo Vám zaručí, že tyto data nemůže také přečíst? KeePass můžete využívat i lokálně, tedy uděláte si vlastní databázi, která bude uložena pouze na Vašem disku a vše pod jedním přihlašovacím heslem. Chcete-li se k datům dostat i přes internet, je potřeba tuto databázi někde sdílet, respektive zálohovat a následně synchronizovat s ostatními zařízení. Doporučuji vyzkoušet program Dropbox, který přesně splní všechny Vaše požadavky.

Práce s programem je velice jednoduchá, stačí nainstalovat, nastavit hlavní heslo a můžete s databázi jakkoliv nakládat. Jednotlivé položky můžete rozdělovat mezi skupiny, upravovat, a dokonce je vše šifrováno za použití Advanced Encryption Standard (AES) a algoritmu Twofish, takže i přístup zvenčí nebude takový snadný.

Moje hodnocení:  95 %

KeePassKeePass

Závěrem

Než začnete hledat vhodný program, tak je potřeba si nejprve říci, co vlastně od takového programu čekáme. Chcete-li mít data opravdu v bezpečí, tak Vám doporučuji program KeePass. Nabízí lokální databázi, žádné cloudy ani nic podobného. Ostatní programy jsou také velmi kvalitní, ale bohužel již placené a je potřeba se s nimi nejdříve více seznámit. Správa a ovládání je intuitivní a vhodné pro všechny věkové kategorie. Pro správu není potřeba žádných velkých zkušenosti, s programem se rychle seznámíte a můžete jej začít rychle a kvalitně používat. Již není potřeba přemýšlet, jaké heslo tam zrovna bylo, ale stačí si pamatovat jedno a následně se dostat do databáze, která Vám poskytne úplně vše.

Sponzorované odkazy:

Článek Vybíráme nejlepší správce hesel - Mějte hesla pod kontrolou! byl publikován 14. března 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!