MOBILedit! – všestranný správce mobilních telefonů

Tagy:  mobiledit! recenze, mobiledit! test, mobiledit!, mobiledit, mobil edit, správce mobilu, mobilní telefon, mobil, telefony, správa, nástroje, utility, utility pro mobilní telefony, mobilní software

Sponzorované odkazy

MOBILedit! – všestranný správce mobilních telefonů

MOBILedit! je výborný program, umožňující ovládat a spravovat mobilní telefony prostřednictvím USB kabelu, infračerveného portu či Bluetooth. Pomocí MOBILedit! lze snadno kopírovat data do telefonu, zálohovat obsah, spravovat osobní složky (SMS, kalendář, úkolníček, apod.), stahovat fotografie, videa, kopírovat MP3 a spoustu dalších věcí.

Rozsah funkcí MOBILedit! je vskutku impozantní a liší se dle modelu telefonu. Provádět lze například synchronizaci kontaktů s MS Office Outlook, zálohování obsahu mobilního telefonu, import/export dat, fotografií, MP3 melodií, videa aj.

Úvodní obrazovka MOBILedit!Úvodní obrazovka MOBILedit!

Ovládání aplikace je velmi jednoduché a přehledné, navíc kompletně lokalizováno do českého jazyka, tudíž jej zvládnou ovládat i méně zkušení uživatelé. Bohužel, plná verze MOBILedit! je placená, avšak výrobce na svých stránkách nabízí i verzi Lite, jenž prvních 7 dní funguje jako ostrá verze, avšak po uplynutí této doby jsou některé její funkce omezeny.

Instalace programu

Instalace aplikace MOBILedit! je bezproblémová a po uživateli téměř nevyžaduje pozornosti. Stačí se jen zdárně proklikat k úspěšnému konci, či pouze změnit umístění instalace.

Vybereme umístění instalaceVybereme umístění instalace

Po dokončení instalace nabídne MOBILedit! první spuštění. Při prvním spuštění budete aplikací dotázáni, jak často si přejete kontrolovat aktualizace programu. Poté následuje Průvodce připojením.

Připojení mobilního telefonu

Poněvadž však máme ještě celé rozhraní v anglickém jazyce, zrušením Průvodce připojením a změnou jazyka v nastavení aplikace na jazyk český provedeme počeštění celé aplikace, které se projeví ihned po restartu MOBILedit!.

Pod položkou Languages v nastavení aplikace provedeme změnu jazyka.Pod položkou Languages v nastavení aplikace provedeme změnu jazyka.

Opětovným spuštěním průvodce připojení připojíme svůj mobilní telefon k MOBILedit!. Zvolíme nejprve druh připojení (kabel, Bluetooth, IrDA).

Zvolíme metodu připojeníZvolíme metodu připojení

Pokud váš telefon nebude nalezen, musíte nejprve nainstalovat ovladače od výrobce vašeho telefonu.

Vyhledávání dostupných mobilních telefonůVyhledávání dostupných mobilních telefonů

Po úspěšném dokončení instalační procedury dojde k připojení mobilního telefonu k aplikaci MOBILedit! a následném zobrazení mobilu v rozhraní aplikace.

Rozhraní aplikace

Zpracování rozhraní a ovládání aplikace je na pohled velmi přehledné a jednoduché. Správa telefonu je intuitivní. Po spuštění aplikace MOBILedit! a připojení mobilního telefonu se zobrazí informační obrazovka o vašem konkrétním modelu telefonu.

Informační obrazovka o konkrétním modelu mobilního telefonuInformační obrazovka o konkrétním modelu mobilního telefonu

Připojený mobilní telefon se objeví v seznamu zařízení v levé části obrazovky. Různé funkce a operace jsou řešeny stromově jako rozbalovací menu. Jednotlivé položky se mohou lišit dle druhu mobilního zařízení. Mezi ty obecné položky patří bezesporu adresář kontaktů, správce souborů mobilního zařízení, správce SMS a MMS a kalendář.

Správce souborů mobilního zařízeníSprávce souborů mobilního zařízení

Po odpojení zařízení zůstane obsah položky s mobilním telefonem uložen pod položkou Odpojená zařízení. Celý obsah se tedy průběžně stahuje do počítače, takže při odpojení a případné ztrátě dat z mobilu můžete načíst data dostupná při posledním spojení s MOBILedit!.

Funkce MOBILedit!

Mezi nejdůležitější funkci patří bezesporu zálohování obsahu mobilního zařízení. MOBILedit! používá vlastní formát souboru se zálohou. Obsah telefonu je možno přenést z mobilního telefonu do počítače a naopak, nebo dokonce z jednoho zařízení do druhého.

Zálohování obsahu mobilního zařízeníZálohování obsahu mobilního zařízení

Skvělou funkcí je tzv. Web Video Downloader, jenž dokáže stahovat multimédia z internetu a po následném překonvertování přenést do mobilního zařízení. Například videa z Youtube je možno snadno stáhnout a převést do formátu vhodného pro vaše zařízení. Nemusíte použít celé video, můžete využít jen jeho zvukovou stopu, a tak si v mobilu vytvořit vlastní MP3 playlist.

Stahování multimédií ze serveru youtube.comStahování multimédií ze serveru youtube.com

Vytvořená videa či MP3 je možno editovat přímo v MOBILedit!. K dispozici jsou nástroje Video editor a Ringtone editor.

Editor vyzváněcích tónů potažmo editor hudbyEditor vyzváněcích tónů potažmo editor hudby

Když už jsme u těch úprav, MOBILedit! obsahuje dokonce editor fotografií, jenž můžete editovat přímo v zařízení.

Editor fotografiíEditor fotografií

Zajímavou funkcí je mBoox, jenž dokáže překonverovat daný text například z Wordu na formu čitelnou pro váš mobilní telefon.

Vynechal jsem synchronizací s MS Office Outlook, kterou se mi bohužel nepodařilo rozchodit. Z číselného znění neznámé chyby jsem se na internetu nic nedozvěděl. Zkoušel jsem na MS Office 2007 a 2010.

Závěr

MOBILedit! je vynikající nástroj pro správu mobilního telefonu. Ovládání programu je opravdu jednoduché a intuitivní. Celé rozhraní je navíc kompletně lokalizováno do českého jazyka, tudíž je MOBILedit! vhodný i pro začátečníky. Bohužel plná verze MOBILedit! je placená.

Stáhni MOBILedit! z Edownload.cz

Mé hodnocení:  80 %

Výhody:

  • jednoduché a přehledné rozhraní
  • česká lokalizace
  • kompletní zálohování
  • stahování multimédií z internetu
  • video, audio, foto editory
  • posílání SMS a MMS
  • správa kalendáře, poznámek a úkolů

Nevýhody:

  • placený
  • nefunkční synchronizace s Outlookem

Článek MOBILedit! – všestranný správce mobilních telefonů byl publikován 4. října 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...