Elegantní Pictomio - výborný správce fotek

Tagy:  pictomio, prohlizec fotek, sprava fotek

Sponzorované odkazy

Elegantní Pictomio - výborný správce fotek

Hledáte vhodný program na prohlížení fotek a stéle nemůžete najít ten, který by se vám líbil a byli by jste s ním spokojeni? Mám tady pro vás další kousek, který můžete používat zdarma. Pictomio je určený pouze ke správě vašich fotografií, takže v něm nehledejte oporu pro nějaké upravování fotek, ale spravovat fotky s jeho pomocí je opravdu jednoduché. Program sice je trošku náročnější na velikost grafické paměti, ale zato je zpracován zajímavým způsobem a nabízí nám zajímavé pracovní prostředí.

Netradiční prostředí

Po spuštění vás překvapí opravdu netradiční design aplikace. Některým lidem se bude zdát až moc tmavý, ale jelikož umění bylo vždy trochu odlišné a někdy i trochu rebelující, proto by se software, jež se o umění a grafiku stará, by měl být také svým způsobem trochu odlišný.

prohlížení fotek

Při prohlížení fotek se nám nabízí 2 způsoby prohlížení. První způsob prohlížení je založen na tradiční stromové struktuře a druhý způsob nám umožní prohlížet fotky z knihovny, kde jsou roztřízeny dle různých údajů, které jsme jim přiřadili (např.: název alba, datum, hodnocení, a dalších vlastností).

Průzkumník fotek

Po zvolení složky či skupiny obrázků se nám nabízí volba zobrazení fotek. Tady je zřejmá podobnost s průzkumníkem Windows. Můžeme si vybrat z různých typů zobrazení a to: klasicky po jedné fotce nebo miniatury (jako velké ikony v průzkumníku). Vybírat skupinu obrázků můžeme jak ze stromové struktury tak i pomocí cesty nad oknem s obrázky.

Další možností zobrazení je i tzv. Carrousell. Zde je to obdoba Applovského Cover Flow zobrazení. Jedná se o zobrazení fotek, které jsou uspořádány jakoby dokola. Ovládání tohoto typu zobrazení probíhá pomocí šipek či myši. Program podporuje i dotykové displeje, na kterých by nám fungovalo posouvání obrázků pomocí prstů.

Carousell zobrazení

Jako u většiny prohlížečů obrázků se nám nabízí možnost prezentace. Nastavení tohoto režimu najdeme pod záložkou Slideshow, kde si nastavíme různé efekty mezi přechody fotek. Prezentace podporuje jak fullscreen režim tak i režim v okně.

Výborný správce

Samozřejmě, že tento program neslouží pouze pro prohlížení fotek. Kromě hlavního okna zde nalezneme i záložky sloužící pro zadávání dodatečných informací k fotkám. V těchto jednotlivých panelech si zobrazíme údaje o fotce a její zařazení do jednotlivých kategorií. Přidání fotky do alba provedeme jednoduše tak, že fotku chytneme a přetáhneme na list virtuálního alba. Nalezneme zde i panel obsahující EXIF data, které můžeme měnit a různě upravovat. Program obsahuje i filtr fotek, s jehož pomocí jednoduše zobrazíme pouze ty fotky, které projdou filtrem.

alba

Tisk obrázků a fotek je také velice jednoduchý. Po kliknutí na tlačítko tisku se nám zobrazí průvodce s možností umístit fotek do šablony, převést do jiného odstínu a jednoduše je upravit.

Použitelnost a hodnocení

Tento program je opravdu více náročnější než některé konkurenční programy a je třeba mít výkonnější stroj aby šlapal svižně. Osobně sem s ním problémy neměl. Po několika sekundovém načítání (cca 5s) se rozjel a šlapal pěkně bez problémů. Různé typy zobrazení mě překvapily a samotné zpracování taky. Efekty ikonek jsou taktéž pěkně zpracovány a samotné provádění jednotlivých akcí je snadné. Programu opravdu chybí snad už jen funkce upravování fotek a byl by dokonalý. Pictomio je kvalitní program, v němž si jistě hodně lidí najde zalíbení.

Pictomio::

 • licence: freeware
 • velikost: do 10MB
 • platforma: WinALL

Download: Pictomio

Hodnocení: opravdu kvalitní prográmek, chybí úprava fotek. Dávám 75%

Sponzorované odkazy:

Článek Elegantní Pictomio - výborný správce fotek byl publikován 5. března 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Jak na software pro obsahový marketing
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Rozzlobenimuzi.com
 5. Odesíláme SMS z internetu
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 8. BlueBoard.cz - prvky zdarma
 9. VirtualBox - základy virtualizace
 10. MediaMonkey - malý, ale šikovný

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!