Na fotky snadno a rychle - Fast Picture Viewer

Tagy:  fast picture viewer, prohlizec obrazku, viewer

Sponzorované odkazy

Na fotky snadno a rychle - Fast Picture Viewer

Jste-li grafici, designéři či náruživí fotografové a potřebujete rychle prohlížet své výtvory, tak mám pro vás řešení. Fast Picture Viewer, jak už název napovídá, je prohlížeč obrázků. Nejedná se však o nějaký složitý systém, nýbrž je to jednoduchý a velmi rychlý prohlížeč obrázků. Na internetu se uvádí, že je to dokonce jeden z nejrychlejších prohlížečů fotek (tuhle informaci můžu po vlastním testování potvrdit). Pojďme se tedy na něj podívat blíže.

Začínáme

Tento program je dostupný ve free verzi s názvem Home Basic, ale je dostupný i v komerční verzi pod názvem Professional. Jednotlivé verze se samozřejmě od sebe liší. Free verze bude stačit obyčejným uživatelům, ale už asi nebude stačit profesionálům co se o grafiku opravdu zajímají. Rozdíly bohužel nemohu porovnat, protože jsem se k profesionální verzi nedostal, jsou však vypsány na oficiálních stránkách programu (Fast Picture Viewer).

Samotný instalační balíček free verze má přibližně 1,6MB a instalace probíhá celkem rychle.

Prohlížeč je stvořen za jedním účelem, a to k prohlížení fotek či složek s fotkami tak rychle jak jen to je možné. Využívá pre-loading, caching („kešování“), dokonce i vícejádrové CPU a DirectX hardwarovou akceleraci. Je možné s ním jednoduše hodnotit a pojmenovávat fotky, ale postrádá jakoukoliv funkci editování fotek. Je to sice nevýhoda, ale k editaci je mnoho různých programů, které to zvládnou daleko lépe.

Prostředí

Po spuštění se nám objeví velice jednoduchý a elegantní design. Vlevo dole jsou ovládací tlačítka, vpravo je cesta k otevřenému souboru, dále pak v okně najdeme RGB histogram a informace o fotce (jakým foťákem byla vytvořena, jaké bylo použito rozlišení, datum a čas vytvoření, atd…). Program se velice jednoduše ovládá a prohlížení fotek je opravdu rychlé.

design programu s obrázkem

Funkce a ovládání

Program najíždí velmi rychle (podle měření něco kolem 0,56s i s načítaným obrázkem o velikosti 2,5MB), je snadno ovladatelný a taky jednoduše nahradí váš dosavadní prohlížeč fotek a obrázků (jednoduše ho nastavíte jako výchozí program pro zobrazování obrázků).

Ovládání zvládnete jednoduše pomocí myši. Scrollovací kolečko slouží k procházení fotek, po kliknutí se vám obrázek přiblíží – kliknete, držíte a můžete se pohybovat po fotce (v nastavení lze nastavit procento přiblížení).

Funkce Keep / Copy je vhodná pro snadné kopírování označených fotek.

V nastavení jsou další možnosti, jako například velikost přiřazené paměti pro zobrazování, přednačítání obrazků, atd… Je jich celkem dost a každý si to nastaví jak potřebuje, ale při výchozím nastavení je vše vypnuto nebo nastaveno na nejnižší hodnoty a přesto program a prohlížení jede velmi rychle.

nastavení

Verze Home Basic podporuje tyto formáty:

 • JPEG (*.jpeg, *.jpg, *.jpe, *.jfif, *.exif)
 • Microsoft HD Photo (*.hdp, *.wdp)

Verze Professional dále:

 • *.png
 • *.tiff
 • *.bmp
 • A mnoho dalších.

nápověda

Co závěrem?

Závěrem mohu tento program jen doporučit, při bližším zkoumání jsem si jej nastavil dle svého a je to opravdu nejrychlejší prohlížeč obrázků co jsem kdy viděl. Osobně se mi líbí jeho provedení a design. Nahradil jsem jím můj stávající prohlížeč obrázků a jsem s ním zatím velmi spokojený.

Moje osobní hodnocení pro tento program 90%

Fast Picture Viewer::

 • autor: Axel Rietschin Software Developments
 • akt. verze: 1.00 Build 66
 • OS: WinAll x32 / x64
 • velikost: 1,6MB

Fast Picture Viewer ke stažení zde: Fast Picture Viewer download

Sponzorované odkazy:

Článek Na fotky snadno a rychle - Fast Picture Viewer byl publikován 9. ledna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Jak na software pro obsahový marketing
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Rozzlobenimuzi.com
 5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 7. Odesíláme SMS z internetu
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!