Na fotky snadno a rychle - Fast Picture Viewer

Tagy:  fast picture viewer, prohlizec obrazku, viewer

Sponzorované odkazy

Na fotky snadno a rychle - Fast Picture Viewer

Jste-li grafici, designéři či náruživí fotografové a potřebujete rychle prohlížet své výtvory, tak mám pro vás řešení. Fast Picture Viewer, jak už název napovídá, je prohlížeč obrázků. Nejedná se však o nějaký složitý systém, nýbrž je to jednoduchý a velmi rychlý prohlížeč obrázků. Na internetu se uvádí, že je to dokonce jeden z nejrychlejších prohlížečů fotek (tuhle informaci můžu po vlastním testování potvrdit). Pojďme se tedy na něj podívat blíže.

Začínáme

Tento program je dostupný ve free verzi s názvem Home Basic, ale je dostupný i v komerční verzi pod názvem Professional. Jednotlivé verze se samozřejmě od sebe liší. Free verze bude stačit obyčejným uživatelům, ale už asi nebude stačit profesionálům co se o grafiku opravdu zajímají. Rozdíly bohužel nemohu porovnat, protože jsem se k profesionální verzi nedostal, jsou však vypsány na oficiálních stránkách programu (Fast Picture Viewer).

Samotný instalační balíček free verze má přibližně 1,6MB a instalace probíhá celkem rychle.

Prohlížeč je stvořen za jedním účelem, a to k prohlížení fotek či složek s fotkami tak rychle jak jen to je možné. Využívá pre-loading, caching („kešování“), dokonce i vícejádrové CPU a DirectX hardwarovou akceleraci. Je možné s ním jednoduše hodnotit a pojmenovávat fotky, ale postrádá jakoukoliv funkci editování fotek. Je to sice nevýhoda, ale k editaci je mnoho různých programů, které to zvládnou daleko lépe.

Prostředí

Po spuštění se nám objeví velice jednoduchý a elegantní design. Vlevo dole jsou ovládací tlačítka, vpravo je cesta k otevřenému souboru, dále pak v okně najdeme RGB histogram a informace o fotce (jakým foťákem byla vytvořena, jaké bylo použito rozlišení, datum a čas vytvoření, atd…). Program se velice jednoduše ovládá a prohlížení fotek je opravdu rychlé.

design programu s obrázkem

Funkce a ovládání

Program najíždí velmi rychle (podle měření něco kolem 0,56s i s načítaným obrázkem o velikosti 2,5MB), je snadno ovladatelný a taky jednoduše nahradí váš dosavadní prohlížeč fotek a obrázků (jednoduše ho nastavíte jako výchozí program pro zobrazování obrázků).

Ovládání zvládnete jednoduše pomocí myši. Scrollovací kolečko slouží k procházení fotek, po kliknutí se vám obrázek přiblíží – kliknete, držíte a můžete se pohybovat po fotce (v nastavení lze nastavit procento přiblížení).

Funkce Keep / Copy je vhodná pro snadné kopírování označených fotek.

V nastavení jsou další možnosti, jako například velikost přiřazené paměti pro zobrazování, přednačítání obrazků, atd… Je jich celkem dost a každý si to nastaví jak potřebuje, ale při výchozím nastavení je vše vypnuto nebo nastaveno na nejnižší hodnoty a přesto program a prohlížení jede velmi rychle.

nastavení

Verze Home Basic podporuje tyto formáty:

 • JPEG (*.jpeg, *.jpg, *.jpe, *.jfif, *.exif)
 • Microsoft HD Photo (*.hdp, *.wdp)

Verze Professional dále:

 • *.png
 • *.tiff
 • *.bmp
 • A mnoho dalších.

nápověda

Co závěrem?

Závěrem mohu tento program jen doporučit, při bližším zkoumání jsem si jej nastavil dle svého a je to opravdu nejrychlejší prohlížeč obrázků co jsem kdy viděl. Osobně se mi líbí jeho provedení a design. Nahradil jsem jím můj stávající prohlížeč obrázků a jsem s ním zatím velmi spokojený.

Moje osobní hodnocení pro tento program 90%

Fast Picture Viewer::

 • autor: Axel Rietschin Software Developments
 • akt. verze: 1.00 Build 66
 • OS: WinAll x32 / x64
 • velikost: 1,6MB

Fast Picture Viewer ke stažení zde: Fast Picture Viewer download

Sponzorované odkazy:

Článek Na fotky snadno a rychle - Fast Picture Viewer byl publikován 9. ledna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Odesíláme SMS z internetu
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
 5. Moderní domácnost je SMART
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 9. Rozzlobenimuzi.com
 10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!