Grafy funkcí nejsou problém aneb Výběr programů pro tvorbu grafů

Sponzorované odkazy

Grafy funkcí nejsou problém aneb Výběr programů pro tvorbu grafů

Grafy? Co to je a potřebujeme to vůbec k životu? To je otázka na zamyšlení. Každopádně se s tímto na internetu docela často setkáváme a proto jsme si pro Vás připravili článek, ve kterém si představíme pár programů, kteří se tímto zabývají a s tvorbou grafů nám pomohou, ba dokonce nám jej i za nás zdarma udělají!

Co je to graf nebo-li také diagram?

Diagram, nebo také graf je grafické znázornění specifických pojmů, vztahů, číselných statistik, které se v běžném životě používají. Pro upřesnění. Grafy se používají všude tam, kde je potřeba zobrazit nějakou řadu číselných dat v grafickém formátu, aby bylo možné co nejsnadněji a nejrychleji pochopit velká množství dat a vztah mezi jednotlivými řadami dat. S tímto pojmem se můžeme setkat v matematice, statistice, v informatice a když se nad tím zamyslím, tak vlastně kdekoliv, kde je potřeba rychle a přesně znázornit nějakou situaci! Ale jak je vlastně můžeme vytvořit? Na tuto otázku si odpovíme v následujících pár odstavcích. Představíme si programy, které toto zvládají na jedničku.

Microsoft Excel zná opravdu každý!

Jedná se o tabulkový program pro operační systém Microsoft Windows a počítače Macintosh. Jeho hlavním konkurentem je Calc od společnosti OpenOffice, který si za chvíli také představíme. Microsoft Excel nabízí možnost data ukládat, organizovat a analyzovat všechny druhy dat, může být používán od základního domácího uživatele až po nejmocnější firmy na světě. Je to mnohem rychlejší a jednodušší, než jakýkoliv program od konkurence. Jedná se o nejvíce kompatibilní tabulkový procesor na trhu!

Moje hodnocení:  95 %

Microsoft ExcelMicrosoft Excel

OpenOffice a jeho tvorba grafů

Ano, opravdu se jedná o největšího konkurenta Excelu od Microsoftu. Calc se pyšní jako vyspělý, naprosto geniální tabulkový program. Můžete ho použít nejen pro tvorbu tabulek, ale také pro komplexní soustavy propojených dat se vzorci a funkcemi. Nabízí na chlup stejné funkce a nástroje, ale vynikají něčím, co Microsoft nikdy nenabídne. Jedná se totiž o program, který je na trhu zcela zdarma, tudíž nemusíte řešit aktivaci, placení ani nic podobného. Práce s programem naprosto jednoduchá a navíc se jedná o volně šiřitelnou verzi, tudíž se můžete pustit i do úpravy samotného programu.

Moje hodnocení:  95 %

CalcCalc

Ostatní aplikace na internetu

Samozřejmě se se internetu nachází skupinka dalších programů, které se specializují pouze na grafy, ale domnívám se, že pokud chcete pracovat s grafy na nejvyšší úrovni, tak budete nuceni sáhnout po těchto výše uvedených programech.

Hodnocení

Oba programy patří ve své třídě a oboru mezi naprostou jedničku. Otázka, co je pro Vás zajímavější? Program, který je na světě nejžádanější, ale musíte si za něj zaplatit a nebo raději program, který je znám o něco méně, ale je zdarma a nabízí úplně ty samé funkce a nástroje. Osobně jsem se setkal s oběma verzemi a v tuto chvíli používám tabulkový procesor Excel od Microsoftu. Ale výběr je opravdu na Vás, doporučuji vyzkoušet obě verze.

Sponzorované odkazy:

Článek Grafy funkcí nejsou problém aneb Výběr programů pro tvorbu grafů byl publikován 8. září 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...