LibreOffice 4.2.2 - Souhrn novinek v aktuální verzi

Sponzorované odkazy

LibreOffice 4.2.2 - Souhrn novinek v aktuální verzi

Hledáte kvalitní program pro práci s daty a již nechcete mít nic společného s programy od Windows? Doporučuji Vám vyzkoušet volně šiřitelný program LibreOffice, který Vám nabízí podobné nástroje jako Windows jen s tím rozdílem, že je vše zdarma a podpora programu je na vysoké úrovni. Stačí stáhnout, nainstalovat a můžete s jednotlivými programy jednoduše pracovat.

Krátké představení programu

LibreOffice je opensource kancelářský balíček pro operační systémy Windows, Macintosh a Linux, který Vám může nabídnout až šest plnohodnotných programů pro bez problémovou práci s Vašimi dokumenty a hlavně daty. Skládá se z programu Writer (textový editor), Calc (tabulkový procesor), Impress (prezentace), Draw (kreslení), Base (databáze) a Math (formuláře). Výhodou programu je to, že se jedná o svobodný program, tudíž podpora programu je opravdu vynikající a hlavně je vše v češtině. Za vývojem tohoto balíčku stojí vše známá skupina, která v minulosti vytvořila i sbírku programů OpenOffice.

LibreOffice Calc

LibreOffice Calc

LibreOffice Calc a Writer

Jedná se o multiplatformní, zdarma stažitelný a mnohojazyčný tabulkový editor pro práci s daty, tabulkami, grafy, čísly a různými dalšími podpůrnými funkcemi. Podporuje mnoho tabulkových formátů od méně známých až po klasiku od MS Excel (.xls a .xlsx). Standardně používá výchozí formát Open Document Format. LibreOffice Writer taktéž multiplatformní a mnohojazyčný textový program balíčku LibreOffice. Kromě standardních textových formátů podporuje navíc i formát MS Word (.doc, .docx) a nativní výchozí formát jakéhokoliv programu tohoto kancelářského balíčku je vždy stejný!

LibreOffice Writer

LibreOffice Writer

LibreOffice Impress, Draw, Base a Math

Všechny tyto programy spadají do kancelářského balíčku LibreOffice. Jak již bylo sděleno výše, všechny tyto program jsou multiplatformní a mnohojazyčné a taktéž se jedná o opensource programy. Impress slouží pro tvorbu prezentací. Práce s programem je podobná jako u klasických Windows programů. Program Draw byl vytvořen jako alternativa na klasické kreslení, které je standardem ve Windows. Dále pak program Base slouží pro správu a tvorbu databází a na závěr Math je klasický program pro tvorbu formulářů.

LibreOffice Base

LibreOffice Base

Na závěr

Jedná se o plnohodnotnou alternativu komerčních programů, kterých je na našem trhu opravdu spousta. Dle mého názoru může snadno konkurovat i komerčním produktům MS Office. Pokud to srovnám v minulosti vydaným kancelářským balíčkem OpenOffice, tak se mi zdá, že tento balíček nabízí mnohem více funkcí, nástrojů a dalších vymožeností, která Vám zpříjemní komplexní práci na počítači. Neváhejte, stahujte a uvidíte sami! Věřím, že se Vám tento zdarma stažitelný program zalíbí a budete s ním naprosto spokojeni.

Moje hodnocení:  90 %

Dobrý freeware

Výhody:

 • Zcela zdarma
 • Česká lokalizace
 • Perfektní podpora uživatelů

Nevýhody:

 • Občasné problémy s OpenXML

Sponzorované odkazy:

Článek LibreOffice 4.2.2 - Souhrn novinek v aktuální verzi byl publikován 18. dubna 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 3. Xiaomi Mi Mix 3 5G - Novinka s podporou sítě 5G a procesorem Snapdragon 855
 4. Jets’n’Guns 2 - Rozhovor s Pavlem Tovaryšem z Rake in Grass
 5. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
 6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 7. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
 8. MP3s.Nadruhou.net
 9. Google překladač - slovník na úrovni!
 10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!