Diskuse ke článku Gimp

GTK+

Napsal/a: Lukas

Přidáno: 11.11.2007 11.33

Odpovědět

Pokud se nepletu, tak verze 2.4.1 má GTK+ knihovny v sobě, takže už není nutno je doinstalovávat zvlášť. To ale nic nemění na tom, že GIMP není moc použitelný a zrovna před chvilkou jsem ho po 2 letech používání smazal z disku

nepoužitelný

Napsal/a: Marek Vysušil

Přidáno: 12.11.2007 21.45

Odpovědět

Nevím, jak můžete prohlašovat, že GIMP se může směle měřit s programy jako je Photoshop. Samozřejmě, pokud si potřebujete vytvořit novou hlavičku prlo blogííííísek, tak poslouží skvěle, ale pro jinou, nedej bože, profesionální práci je naprosto nepoužitelný. Oceňuji ho jako freeware editor který umí spoustu věcí, ale rozhodně ho neházím do stejného pytle právě s produkty Adobe, konkrétně Photoshopem, to není ani stejná liga, to je jiný sport. Ale pravda je, jak jsem četl nějaký titulek, „Photoshop CS3 – hodně muziky za hodně peněz“.

Proč nepoužitelný?

Napsal/a: FrantaB

Přidáno: 27.11.2007 07.35

Odpovědět

Já bych si dovolil oponovat. Gimp jako grafický nástroj je dle Vás nepoužitelný z jakého důvodu? Znám několik designerů, kteří dokáží v Gimpu pracovat tak dobře, že i známe webdesignerské firmy nejen u nás akceptují formáty *.xcf a nedělá jim problém spolupracovat s těmato profesionály. Osobně i z vlastní zkušenosti si dovolím tvrdit, že není problém v tomto nástroji, ale v tom, že se s ním pracuje trošku jinak než s Photoshopem. Todle pak dělá problém i jiným grafikům a tím pádem házejí na Gimp špínu. Je pravda, že nemá všechny možnosti Photoshopu, ale uděláte v něm takřka vše …jen s větším úsilím.

RE: Proč nepoužitelný?

ludmila

Odpovědět

Máte pravdu,nejsem sice profesionál,ale Gimp toho opravdu nabízí a umí mnoho.Třeba je někdy problém spíš mezi monitorem a židlí a nemám tím na mysli klávesnici.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!