Everest

Tagy:  Everest home edition, Everest home, Everest ultimate, Everest download

Sponzorované odkazy

Everest

Everest úvod

Chlubil se vám kamarád podrobnými parametry svého nového počítače a při otázce: “Jakou má ten tvůj procesor cache a kolika bitovou sběrnici má tvá grafická karta?” jste místo fundované odpovědi zbledli a museli jste uznat, že vlastně nemáte páru. Tak nejen pro vyhnutí se podobným trapasům, ale i jako pomůcka pro overclockery nebo zvědavé uživatele přichází společnost Lavalys s výtečným produktem Everest. Everest je programem, který vypíše o vašem miláčkovi naprosto vše a to doslova do posledního šroubečku. Everest je šířen jako shareware a pro jeho kompletní služby je třeba program zakoupit.

Interface

Everest – Základní oknoEverest – Základní okno

Dnes rovnou přeskočíme popisování instalace, neboť v ní není nic, co by stálo za zmínku a kde by mohl nastat nějaký problém… Po instalaci jste uvítáni jednoduchým menu, které je rozděleno na 3 pomyslné části. Horní část je vyplněna nezbytnými rolovacími menu s nabídkami a nastaveními. Levá část je řešena stromovou strukturou s nabídkami, o které části počítače si chcete nechat vypsat podrobnosti. A v pravém okně aplikace se zobrazuje to nejdůležitější – podrobnosti, o které tu jde v první řadě. Dle mého je rozhranní velmi intuitivní a nehrozí žádné bloudění.

Podrobněji to jde jen těžko

Everest opravdu vyniká v podrobnostech o jednotlivých hardware a software komponentách a pro pravé technofily je radost procházet se množstvím údajů. Pro program není problém ani vytvoření kompletní zprávy o celém počítači, takže veškeré potřebné informace můžete mít stále při ruce. Výbornou pomůckou je i možnost dát důležité informace do Oblíbených a tak k nim můžete přistupovat hned z hlavního menu bez nutnosti proklikávání se celým seznamem komponent.

Everest – Informace o procesoruEverest – Informace o procesoru

Tímto by jsme mohli článek zakončit, ale Everest nabízí pár příjemných bonusů… Prvním z nich je sada 10 benchmarků. Benchmark je programová rutina, která otestuje zvolenou komponentu v jednom z vybraných testů a dá výkonové srovnání s konkurencí. Everest nabízí konkrétně 4 benchmarky sloužící pro otestování paměti RAM a 6 pro práci CPU (procesorem). Kromě toho je tu test na diagnostiku monitoru a test stability systému (vhodné na zahoření počítače).

Everest – Výsledek benchmarkuEverest – Výsledek benchmarku

A posledním výborným vylepšením je sledování teplot/napětí/o­táček komponent. Měření je velmi přesné a přehledné, takže za každé situace máte dokonalý přehled jak na to právě vaše PC je.

Plusy

Čeština
Perfekcionismus v podrobnostech o veškerém HW a SW je úchvatný
Nízké nároky na HW
Tvorba reportů

Mínusy

Snad jen cena produktu

Závěr

Everest je ultimátním nástrojem pro diagnostiku a informace o PC. V současné době nemá program konkurenci a nechává si za to i náležitě zaplatit, neboť cena se pohybuje podle typu licence od necelé tisícovky až po skoro 5500 Kč s DPH… Za svoje peníze, ale dostanete to nejlepší.

Hodnocení programu: 95%

Everest shareware ke stažení zde:
Everest download

Koupit Everest Ultimate Personal – špičkový diagnostický a informační software o vašem PC 

Koupit Everest Ultimate Engineer- špičkový diagnostický a informační software o vašem PC v nejvyšší verzi Engineer 

Sponzorované odkazy:

Článek Everest byl publikován 5. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  5. Kam s fotkami z dovolené - Výběr nejlepších úložišť
  6. FreeFileSync 7.9 – Aktuální data na všech discích
  7. Kaspersky Internet Security 2017 - ochrání ruský bohatýr?
  8. Internet Explorer je out - A co konkurence v rychlostním testu?
  9. Je možné si zdarma zrychlit počítač? Otestovali jsme to za vás!
  10. Daemon Tools aneb Potřebujeme ještě virtuální mechaniky?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!