Fraps

Tagy:  Fraps, video, multimedia, Fraps download, Fraps full

Sponzorované odkazy

Fraps

Měli jste někdy chuť „vyfotit“ si oblíbené okamžiky z vaší oblíbené hry nebo filmu? Že prý je „focení screenshotů zastaralé? Tak proč si nějakou pasáž rovnou nenatočit?! S programem Fraps nic z toho není problém.

Malý, ale šikovný

Fraps je maličkým kouskem softwaru s velikostí 3MB, takže se vejde opravdu kamkoliv a přesto odvede obrovské kvantum práce. Co tedy všechno umí a vyplatí se investovat do něj těžce vydělané peníze?

Po naprosto triviální instalaci vás uvítá poměrně odfláknutý interface se zaoblenými rohy jak je teď moderní. Samotná barevná kombinace menu je na můj vkus příšerná (šedá, zelená a trochu modré). Z designu a výtvarné výchovy by tvůrce programu asi neprošel. Ale grafické pozlátko program nedělá (naštěstí). Menu je dále rozděleno do 4 záložek s názvy General, FPS, Movies a Screenshots. Už z názvů je patrné k čemu budou sloužit, takže tu máme speciální nastavení pro hry, filmy a típání screenshotů (snímání aktuálního dění na obrazovce).

Fraps (https://www.swmag.cz)

V záložce FPS nalezneme vše potřebné pro pohodlné natočení úryvku hry a vytvoření tzv. benchmarku (část hry, která většinou slouží pro otestování kvality grafické karty). Fraps umí do výsledného benchmarku integrovat údaje o počtu FPS (frames per second – počet snímků za sekundu), jejich minimum/maximum/prů­měr. Dále nechybí nezbytné nastavení hotkeys, kterými benchmark natočíme a ukončíme.

Fraps (https://www.swmag.cz)

Záložka Movies je zaměřena speciálně na filmová díla a můžeme zde nastavit vše od místa, kam se mají výsledná videa z filmů ukládat, hotkeys, počet fps a která zvuková zařízení mají být při natáčení použita, popřípadě jestli chceme nahrát i zvuk.

Fraps (https://www.swmag.cz)

Jako poslední je záložka Screenshots, kde je opět pár nejdůležitějších voleb – hotkeys, zvolení složky, kam se mají obrázky ukládat, možnost vložení FPS do obrázku, možnost opakovat típání screenshotů po určeném časovém intervalu a hlavně můžeme zvolit formát výsledného souboru ze 4 možností – BMP, JPG, PNG a TGA.

Klady

Intuitivní nastavení
Maličký kus software
Spolehlivý a výkonný

Zápory

Jen v angličtině
Cena

Závěr

Fraps je specializovaným programem, který se ale rozhodně neztratí a nic lepšího pravděpodobně nenajdete. Pokud se rádi „chlubíte“ svými výsledky ve hrách, benchmarkujete, atd. stane se Fraps vaším nejlepším přítelem a cena okolo tisícovky je v tomto případě opodstatněná.

Hodnocení programu: 87%

Fraps trial ke stažení zde:
Fraps download

Koupit Fraps – výborný program na tvorbu videí, screenshotů a benchmarků z her nebo filmů 

Sponzorované odkazy:

Článek Fraps byl publikován 20. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Inkoustová tiskárna - profi tisková kvalita fotografií dostupná pro všechny
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!