Sdílení videí a dat – Co je důležité při výběru služby?

Sdílení videí a dat – Co je důležité při výběru služby?

Sdílení videí má stále větší a větší popularitu a to především z důvodu, že zachytit daný moment videem je leckdy snazší, než jej vyfotit a do fotografie vměstnat vše potřebné. Čeká nás doba, kdy budou fotografie z oslav, akcí, přátelských sešlostí minulostí? Na toto tvrzení je přeci jen zatím ještě brzo. Jedno je ale zřejmě – nutností bude služba schopná pojmout dostatečné množství videí.

Větší volnost tvorbě

Tvorbě se v oblasti videa meze nekladou, ale má, podobně jako fotografie, svá úskalí a doporučuje se vyhýbat různým klišé. Nicméně pro potřeby zachycení určité události a jejímu dalšímu sdílení, je kvalita lehce posunuta do pozadí. Na technické kvalitě lze také šetřit, ať už z hlediska vyšší komprese či nižšího rozlišení. Řada uživatelů má ale přísnější pohled právě na technickou kvalitu. Rostou nároky, roste kvalita a s ní spojená úskalí.

Problémem totiž může být nepříjemně úzká internetová přípojka na straně poskytovatele. Pokud navíc služba získává na popularitě, vytížení značně stoupá až vyústí v nepříjemné výpadky. Následkem toho nejenže se zastaví nahrávání videí, ale také nebudou moci uživatelé přistupovat k nahraným videím. Konektivita by měla uživatele omezovat jen v rámci jejich rychlosti připojení a je tedy důležitým argumentem pro výběr správné služby.

I jednoduchý přehrávač obstará mnoho práce.I jednoduchý přehrávač obstará mnoho práce.

Snadné a rychlé sdílení

Čistě jen soubory ke stažení jsou praktické, dobré ale je, když služba podporuje přímé přehrávání z webového prohlížeče pomocí vlastního přehrávače. Ušetří se totiž čas, po který by uživatel a potenciální divák vyčkával, než se data stáhnou. Takto snadno může hned z výkopu jednak video sledovat, jednak jej v časové ose volně procházet. V současnosti také není ideální, pokud je přehrávač postavený na Flashy, od kterého dávají tvůrci webových prohlížečů ruce pryč především z důvodu problematické bezpečnosti.

Uživatelé v posledních letech podstatně více dávají na slovní spojení sleduj online, neboť mají nabízený obsah v podstatě okamžitě k dispozici. Jak již popisuji výše, stahovat jednotlivé díly seriálů, pořady různého druhu, či další obsah prostě již prostě není tolik v módě.

Pokročilejší úpravy videa také nejsou na škodu. Volba kvality může pomoci při proměnlivém připojení k internetu.Pokročilejší úpravy videa také nejsou na škodu. Volba kvality může pomoci při proměnlivém připojení k internetu.

Přehraj to přímo z prohlížeče

Doba se stále žene kupředu a nároky uživatelů rostou. Navíc je tvorba tak volná, že opravdu každý může vytvořit svůj pořad, své video, či svůj seriál. Důkazem je i velký boom YouTuberů na internetu. Z na prosto neznámý lidí nadšených třeba do počítačích her se vyklubali lidé, které sledují stovky tisíc diváků. A tento druh zábavy by nikdy nebyl takový, kdyby diváci neslyšeli na slovíčka přehraj online, neměli by dostatečnou konektivitu a široký výběr v rozsáhlé konkurenci. Začít můžete i vy, nebo můžete prostě jen sdílet videa svým známým a kamarádům. Vše začíná a padá na pořádné službě. Stahovat? Ale kdepak. Přehraj to raději přímo z prohlížeče.

Článek Sdílení videí a dat – Co je důležité při výběru služby? byl publikován 29. června 2016 v 23.30 v rubrice PR články. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!