Stream.cz

Tagy:  www.stream.cz/video, www.strem.cz, Stream, Stream TV, multimedia, internet, online TV, TV, televize

Sponzorované odkazy

Stream.cz

Někdy se mu přezdívá Youtube po česku a patří k průkopníkům sdílení nejen uživatelských videí na jednom portálu. Projekt Stream.cz sice nepůsobí na internetu tak dlouho, jako jeho slavnější kolega, nicméně přesto o sobě dává nahlas vědět. Jaký tedy Stream.cz je?

Projekt www.stream.cz je čistě českou záležitostí a s tím souvisí i jeho orientace na nás občany České republiky. Pokud tedy vyťukáte adresu služby do prohlížeče, budete kvapem nalogováni na homepage Streamu. Ta je řešena čistě a dominantními barvami webu je bílá a odstíny šedé/černé. Stránce tak nejvíce dominují rudá tlačítka s názvy Naše pořady, Vaše videa, Lidé a černé tlačítko nesoucí název Peklo s Landou. Tímto jsem už nakousl rozložení podsekcí služby, přesto se ještě pár slovy vrátíme k designu. Největší plochu hlavní stránky zabírají náhledy jednotlivých videí rozdělených do sekcí Vaše videa, Naše pořady, Stream seriály a Doporučujeme. Nakonec na pravém okraji stránky se nachází políčko s vyhledáváním a obsah Stream blogu.

Pokud klepneme na tlačítko Naše pořady, dostaneme se k videím, která jsou tvořena exkluzivně pro Stream.cz a jinde je nenajdete. Je tu například lifestyle pořad Kateřiny Kristelové s názvem Úžasňáci, kreslený seriál Pat a Mat, reportáže ze společnosti nebo i videa studentů filmových škol.

Vaše videa mluví sama za sebe. Tady naleznete vše, co nahráli samotní uživatelé na Stream.cz. Videa jsou řazena do kategorií a pro to, abyste mohli i vy něčím přispět, je třeba se zaregistrovat. Registrace je spjatá s portálem Seznam.cz, takže pokud jste již registrovaní na Seznam.cz, není třeba se registrovat znovu. Úroveň videí se zde pohybuje jako jinde od velmi dobrých až po tragická. Kdo hledá, najde. Bohužel provozovatelé nechávají žít i videa s nelegálním obsahem (míněno jako porušování autorských práv) a tak zde najdete i seriál Dr. House, aj.

Podstránka Lidé nás zavádí na profily uživatelů služby Stream.cz. U každého uživatele tak najdete jeho uploadovaná videa, popřípadě si daného člověka můžete zařadit do přátel, poslat mu zprávu nebo ho zařadit mezi ignorované.

Peklo s Landou je momentálně největším tahákem Streamu. Jde o reality show se známým „zpěvákem“ v úloze mesiáše, který se snaží vrátit do normálního života pár lidí z ulice. Jak se mu to daří nebo nedaří, můžete sledovat i vy. Mě osobně tento pořad nijak neuchvátil a k jeho pravidelným divákům se nezařadím.

A jsme skoro na konci dnešního článku. Z technického hlediska je Stream.cz dobře zvládnutý projekt. Upload videí je poměrně rychlý a samotné sledování i na pomalejším připojení velmi dobré. Pokud vám nevadí cca 10 sekundový reklamní spot, před každým shlédnutým videem, určitě vám nebude vadit ani trošku delší načítání jednotlivých stránek. Jinak ale nemám k fungování Stream.cz výhrad a jde na české poměry o solidní počin. Rozhodně se vyplatí Stream.cz dále sledovat, neboť zatím tvůrcům nápady nechybí a neustále přicházejí s něčím novým. Škoda, že nikdy nepůjde o konkurenci k Youtube, neboť počtem uživatelů a videi je Stream.cz přece jen někde úplně jinde.

Streamujte na: www.stream.cz

Článek Stream.cz byl publikován 30. prosince 2007 v 22.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...