Nová generace procesorů Ryzen 5000 je skoro tady

Sponzorované odkazy

Nová generace procesorů Ryzen 5000 je skoro tady

Není to tak dávno, co vyšla nová řada grafických karet a procesorů, které hraní a multimediální práci posunuli o krok výše. Veškerý herní průmysl ještě nestačil využít potenciál těchto technologií a už nám na dveře klepe další vylepšení a opět se nejedná o nějaký drobný nárůst výkonu, ale o pořádný skok.

Nedávno právě přišlo AMD se svojí skoro 25minutovou prezentací, kde představila tři nové procesory postavené na architektuře Zen 3 s označením Ryzen 5000. Dále také potvrdili, že již je v přípravě architektura Zen 4, což naznačuje, že generické skoky budou nyní častější, což úplně nemusí nahrávat herním konzolím.

Srovnání s konkurencíSrovnání s konkurencí

prezentaci se AMD nebálo ukázat i přímé srovnání s konkurencí a musíme uznat, že ji ve většině aspektů dost předčilo a ve většině hrách vykazovala lepší výsledky. Některé může zaskočit cenovka, jelikož nová řada bude o něco draží než ta minulá.

Popravdě se není čemu divit AMD dříve byla kvalitativně malinko níže, ale cenově to výrazně kompenzovala, nyní svého konkurenta již od minulé řady dohnala a i předčila, takže svoji cenovku trošku zvedli. Jedná se o 50 až 100 dolarů více než ceny při začátku prodeje předchozí řady. Což vzhledem k výkonu není nijak strašné, ale i tak to strhne menší nevoli.

Cenovka ještě není tak hroznáCenovka ještě není tak hrozná

Kromě nové řady procesorů i nastínili novou grafickou kartu „Big Navy“ postavenou na architektuře RDNA 2, kdy na třech testovaných hrách při obraze ve 4K dosáhli slušných snímků za sekundu, přesněji Call of Duty: Modern Warfare 88 FPS, Gears of War 5 73 FPS a Borderlands 3 61 FPS. Více se dozvíme na prezentaci 28. října.

Přesnější specifikaci jednotlivých procesorů najdete zde:

Ryzen 9 5950X je 16jádro se základní frekvencí 3,4 GHz a turbem až 4,9 GHz. L3 cache má kapacitu 64 MB a TDP je 105 W. Cena 799 USD

Ryzen 9 5900X je 12jádro se základní frekvencí 3,7 GHz, turbem až 4,8 GHz a L3 cache má kapacitu 64 MB. TDP je stejné 105 W. Cena 549 USD

Ryzen 7 5800X je 8jádro, se základní frekvencí 3,8 GHz a s turbem až na 4,7 GHz. L3 cache má kapacitu 32 MB a TDP je stále 105 W. Cena 449 USD

Ryzen 5 5600X je 6jádro s frekvencí 3,7 GHz a turbem až 4,6 GHz, L3 cache má kapacitu 32 MB a TDP je velmi nízké 65 W. Cena 299 USD

Sponzorované odkazy:

Článek Nová generace procesorů Ryzen 5000 je skoro tady byl publikován 11. října 2020 v 00.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!