Nová generace procesorů Ryzen 5000 je skoro tady

Sponzorované odkazy

Nová generace procesorů Ryzen 5000 je skoro tady

Není to tak dávno, co vyšla nová řada grafických karet a procesorů, které hraní a multimediální práci posunuli o krok výše. Veškerý herní průmysl ještě nestačil využít potenciál těchto technologií a už nám na dveře klepe další vylepšení a opět se nejedná o nějaký drobný nárůst výkonu, ale o pořádný skok.

Nedávno právě přišlo AMD se svojí skoro 25minutovou prezentací, kde představila tři nové procesory postavené na architektuře Zen 3 s označením Ryzen 5000. Dále také potvrdili, že již je v přípravě architektura Zen 4, což naznačuje, že generické skoky budou nyní častější, což úplně nemusí nahrávat herním konzolím.

Srovnání s konkurencí

prezentaci se AMD nebálo ukázat i přímé srovnání s konkurencí a musíme uznat, že ji ve většině aspektů dost předčilo a ve většině hrách vykazovala lepší výsledky. Některé může zaskočit cenovka, jelikož nová řada bude o něco draží než ta minulá.

Popravdě se není čemu divit AMD dříve byla kvalitativně malinko níže, ale cenově to výrazně kompenzovala, nyní svého konkurenta již od minulé řady dohnala a i předčila, takže svoji cenovku trošku zvedli. Jedná se o 50 až 100 dolarů více než ceny při začátku prodeje předchozí řady. Což vzhledem k výkonu není nijak strašné, ale i tak to strhne menší nevoli.

Cenovka ještě není tak hrozná

Kromě nové řady procesorů i nastínili novou grafickou kartu „Big Navy“ postavenou na architektuře RDNA 2, kdy na třech testovaných hrách při obraze ve 4K dosáhli slušných snímků za sekundu, přesněji Call of Duty: Modern Warfare 88 FPS, Gears of War 5 73 FPS a Borderlands 3 61 FPS. Více se dozvíme na prezentaci 28. října.

Přesnější specifikaci jednotlivých procesorů najdete zde:

Ryzen 9 5950X je 16jádro se základní frekvencí 3,4 GHz a turbem až 4,9 GHz. L3 cache má kapacitu 64 MB a TDP je 105 W. Cena 799 USD

Ryzen 9 5900X je 12jádro se základní frekvencí 3,7 GHz, turbem až 4,8 GHz a L3 cache má kapacitu 64 MB. TDP je stejné 105 W. Cena 549 USD

Ryzen 7 5800X je 8jádro, se základní frekvencí 3,8 GHz a s turbem až na 4,7 GHz. L3 cache má kapacitu 32 MB a TDP je stále 105 W. Cena 449 USD

Ryzen 5 5600X je 6jádro s frekvencí 3,7 GHz a turbem až 4,6 GHz, L3 cache má kapacitu 32 MB a TDP je velmi nízké 65 W. Cena 299 USD

Sponzorované odkazy:

Článek Nová generace procesorů Ryzen 5000 je skoro tady byl publikován 11. října 2020 v 00.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!