eDisk.cz

Tagy:  e-disk.cz, www.edisk.cz, edisk, soubory, upload

Sponzorované odkazy

eDisk.cz

Online úschovny dat jsou poslední roky stále populárnější a je to logické. Emaily umožňují zaslat jen malou přílohu, FTP již nefrčí a například klienti pro instant messaging nejsou mezi sebou 100% kompatibilní, takže odeslat soubor mezi QIP a Mirandou je skoro nemožné. Za to datové online úschovny nabízejí možnost ukládat desítky nebo stovky megabajtů dat zdarma a většinou plnou rychlostí vašeho uploadu. Na české scéně patří k absolutní špičce projekt eDisk.cz. Rozeberme si ho podrobněji.

Sdílejte svůj svět…

Tak přesně tímto sloganem se eDisk.cz prezentuje a je třeba říci, že vymyslet trefnější by šlo jen stěží. Pokud tedy navštívíte web www.edisk.cz přivítá vás líbivá a jednoduchá grafika kombinující světle modrou, černou a oranžovou. Celkově web působí graficky vyváženým dojmem.

eDisk.cz (mimochodem stále označen jako beta verze) se specializuje jen a pouze na uchovávání souborů, které uživatelé v souladu s licenčními podmínkami nahrají uživatelé. Služby může využívat jakýkoliv uživatel a to hlavní je naštěstí k dispozici zcela zdarma. Pokud se rozhodnete pouze nahrát nějaký soubor a nechcete se registrovat, můžete tak učinit, ale maximální možná velikost souboru je automaticky omezena na 100 MB a soubor vydrží na serveru maximálně 30 dní od vložení. Jestli se ale rozhodnete věnovat minutku bezplatné registraci, vyplatí se to, neboť se stanete vlastníky tarifu Můj eDisk na zkoušku, který je zdarma. Velikost uploadovaného souboru je sice stále nastavena na 100 MB, ale soubor již vydrží živý 2 měsíce a rychlost stahování je omezena na 300 KB za sekundu. Pokud to ovšem se stahováním a nahráváním dat z eDisk.cz myslíte vážně, vyplatí se zakoupit tarif Můj eDisk naplno, kde nejste ničím limitováni a velikost nahrávaného souboru je již 250 MB. Kompletní informace můžete vidět v tabulce níže.

Pokud se tedy neváháte registrovat a začít využívat tarif Můj eDisk na zkoušku, nic nebrání úspěšnému zalogování k vašemu účtu. V něm můžete spravovat všechny své nahrané soubory a třídit je do kategorií. Kromě toho je zde i integrovaný seznam kontaktů, do kterého si můžete libovolně přidávat své známé. Osobně jsem si oblíbil úkolníček, jehož význam snad ani netřeba blíže vysvětlovat. Jediná nevýhoda klienta je, že ke svému chodu vyžaduje Javu.

Pro línější a pohodlnější uživatele připravil eDisk.cz novinku. Je jím desktopový klient, se kterým můžete uploadovat soubory přímo z plochy vašeho počítače bez nutnosti lézt na internet. Klient je sice ve stádiu betaverze (jako samotný eDisk.cz), ale je plně funkční a osobně jsem na žádný bug při jeho užívání nenarazil. Jeho ovládání je stejně jednoduché jako jeho webový sourozenec.

eDisk.cz perfektně přistupuje k lidem, kteří buď nemají s těmito službami zkušenosti, popřípadě jen velmi strohé. Pro ně je k dispozici výborně zpracovaná videonápověda, ve které jsou začátečníkům vysvětleny snad všechny pojmy, nad kterými by někdo mohl tápat. Kdyby přece jen nastal zádrhel, provozuje eDisk.cz phpBB fórum, kde se od zkušenějších uživatelů nebo od samotných tvůrců dočkáte relevantní odpovědi.

Výhody

Na české poměry bezkonkurenční
Výborná rychlost download/upload
Ideální i pro nováčky
Klient pro nahrávání
Recyklovatelný soubor (smaže se po prvním stažení)

Nevýhody

Opravdu mě nic nenapadá

Závěr

eDisk.cz je opravdu absolutní jedničkou na CZ/SK poli online úschoven dat. Nabízí opravdu hodně a to hlavní navíc zadarmo, čímž získává před ostatními náskok. Jednoduchost a vysoký počet funkcí jsou hlavními devizami této parádní úschovny dat.

Ukládejte data na: www.edisk.cz

Článek eDisk.cz byl publikován 5. ledna 2008 v 21.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...