Uloz.to - Rychlé a bezpečné úložiště dat na internetu

Tagy:  uloz.to, ulozto.cz, uloz.to zkušenosti, úložiště, online úložiště, webové úložiště, upload data, upload souborů, upload fotografií, upload videa

Sponzorované odkazy

Uloz.to - Rychlé a bezpečné úložiště dat na internetu

Možná to znáte, vrátili jste se z dovolené a rádi byste se podělili o své zážitky se svými přáteli. Jenomže objem fotografií je pro posílání e-mailem příliš velký, natož na posílání videí. Nezbývá než multimédia uložit na webové úložiště. Uloz.to představuje rychlé a bezpečné řešení.

Nahrát nové soubory na Uloz.to je tak jednoduché, že to zvládne snad každý. Web je po grafické stránce pěkně a přehledně zpracovaný, tudíž značně usnadňuje nováčkovi orientaci. Navíc je zde přítomna nápověda ve stylu Wikipedie.

Titulní strana Uloz.toTitulní strana Uloz.to

Nahrávání souborů

Nahrání nových souborů lze provést rovnou z titulní stránky kliknutím na tlačítko Nahrát soubory. Posléze se rozbalí kolonka pro vložení souboru. Jakmile vložíte požadované soubory, opětovným kliknutím na tlačítko Nahrát soubory provedete upload souborů. Limit pro jeden nahraný soubor je až 2GB (2 000MB).

Nahrávání souborů na Uloz.toNahrávání souborů na Uloz.to

Po dokončení nahrávání se zobrazí nahraný soubor včetně odkazů, u něhož můžete nastavit určité parametry. Nastavením hesla jej znepřístupníte nepovolaným osobám, počtem stažení určíte, kolikrát může být soubor maximálně stáhnut, či lze nastavit, dokdy má být soubor přístupný ke stažení. Odškrtnutím volby Publikovat na Uloz.to Live zamezíte zveřejnění souboru na stejnojmenné službě Uloz.to.

Registrovaní uživatelé mají navíc možno nahrané soubory třídit do vlastních složek na webovém úložišti.

Vyhledávání souborů

Výsadou Uloz.to bylo odjakživa vyhledávání souborů nahraných ostatními uživateli (pokud byly zveřejněny). Vyhledávání je pěkně přehledné, přítomen je samozřejmě našeptávač i tip, co by vás mohlo také zajímat. Vyhledávat je možno jak hromadně, tak konkrétně v jednotlivých kategoriích.

Podrobné vyhledávání souborůPodrobné vyhledávání souborů

U základních multimédií jsou přítomny náhledy (videa, textové soubory, obrázky, apod.), jež značně zlehčují orientaci.

Stahování souborů

Po zobrazení odkazu k požadovanému souboru se zobrazí příslušná miniatura dle druhu souboru. Pokud se jedná o multimediální soubor, zobrazí se náhled, popřípadě možnost jej zhlédnout v Uloz.to Live. Spolu se stahovaným souborem se zobrazí komentáře, z nichž se můžete například dovědět, zda soubor (archiv) není zaheslován.

Stažení nahraného souboruStažení nahraného souboru

Rychlost stahování je však rozdělena do tří kategorií:

 • Neregistrovaní uživatelé: 150kb/s
 • Registrovaní uživatelé: 300kb/s
 • VIP: neomezeně

V případě VIP programu musíme brát slovíčko neomezeně s velkým nadhledem. Mohli bychom jej nahradit spíš úslovím: „Co dům dá.“. VIP program je samozřejmě zpoplatněn dle tohoto ceníku.

Jako u každého většího webového úložiště nesmí chybět program určený pro stahování/nahrávání souborů z pohodlí vašich Windows. Vyžaduje však nejméně registraci na Uloz.to.

Z Uloz.to lze navíc stahovat soubory ze serveru Rapidshare.com za zvýhodněných cenových podmínek.

Uloz.to Live

Novinkou na webu Uloz.to je funkce Live, která umožňuje uživatelům zhlédnout nahraná videa do délky 10 minut bez nutnosti je stahovat. Můžete si je tak vychutnat okamžitě bez nutnosti čekat, až se dané video stáhne. Limit 10 minut postačuje dokonale pro nahrávání videoklipů písniček, jak známe například z Youtube.com. Legislativu nechme protentokrát stranou.

Uloz.to Live – prohlížení nahraných videí onlineUloz.to Live – prohlížení nahraných videí online

Diskusní fórum

Jediná věc, která tak trochu postrádá na webu tohoto charakteru smysl a zbytečně dráždí zástupce zákona. Krom mála vláken, ve kterých se řeší problémy s chodem webu (stahováním, apod.), lze označit toto diskusní fórum za warezovou díru.

Administrace a správa

Administrace Uloz.to slouží zejména pro předplatitele programu VIP. Daleko více bude zajímat registrované uživatele správce složek, který se vzdálené podobá rozhraní průzkumníku Windows. Práce v něm není žádnou spásou, avšak svůj účel plní.

Správa složekSpráva složek

Závěrem

Webové úložiště Uloz.to patří mezi naše nejlepší české alternativy, kam se soubory. Velmi pěkně graficky zpracované rozhraní působí přehledně. Uživatele začátečníky potěší zejména, že celý web je v češtině. Funkci Uloz.to Live bych označil za více než zajímavou, avšak sortiment videí se samozřejmě například s takovým Youtube nemůže srovnávat.

Ceny VIP programu nejsou nejnižší, například CZshare nabízí mnohem výhodnější ceny. Avšak ve zpracování webu jednoznačně vede Uloz.to.

Hodnocení:  90 %

Výhody:

 • graficky povedené rozhraní
 • přehlednost
 • slušná max. velikost uploadovaného souboru
 • náhledy multimédií
 • Uloz.to Live – přehrávání videí
 • komentáře uživatelů
 • propracované vyhledávání souborů
 • snadná správa složek
 • wiki nápověda

Nevýhody:

 • vyšší ceny VIP programu
 • spíše warezové diskusní fórum

Článek Uloz.to - Rychlé a bezpečné úložiště dat na internetu byl publikován 21. října 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...