Flickr.com

Tagy:  Flickr, fotky, sdílení, flicker, flicker.com, flickr.com, www.flicker.com, flickr.cz, flick

Sponzorované odkazy

Flickr.com

Od konce devadesátých let, kdy se pomalu začínal prosazovat internet trápil několik uživatelů problém jak vzájemně sdílet a používat fotky. Jedním z nejznámějších řešení pro ono sdílení fotek je webový systém zvaný Flickr. Flickr.com spustila společnost Ludicorp v únoru roku 2004, nedávno tak portál oslavil čtvrté narozeniny. Jelikož však firma Ludicorp na provoz a správu systému nestačila, Flickr.com byl prodám v březnu roku 2005 známým vyhledávačem Yahoo!. Téměř okamžitě byly servery přesunuty z Kanady do USA. Traduje se, že jakmile se servery přesunuly okamžitě bylo provedeno přísné zhodnocení fotek a ty které odporovaly zákonům byly vymazány.

Hlavní strana Flickru

Hlavní strana Flickru

Zobrazování fotek

Od svého založení je Flickr.com populární hlavně kvůli velmi jednoduchému rozhraní a možnosti úpravy fotek. Pokud si tedy najdete nějakou fotku od cizího uživatele, můžete si ji zobrazit v několika rozlišeních a v různé kvalitě. Kvalita již vkládaných fotek je ale většinou na relativně dobré úrovni. V souvislosti s kvalitou lze zmínit i kvalitní vyhledávání dle názvů nebo klíčových slov. Při redakčních testech obvykle Flickr.com našel nejvhodnější fotky podle klíčových slov bez problémů.

Nastavení a údaje o fotce

Pojďme si nyní konkrétněji představit základní možnosti a nastavení uploadované fotky. Vámi ukládané fotky se vkládají v originální velikosti a kvalitě. Posléze si můžete nastavit klíčová slova, dle kterých se fotka bude hledat, můžete si vložit k obrázku nějaký komentář, pojmenujete ho a máte možnost zařadit si ho do některého z „alb“. V základní verzi uživatelského účtu lze založit pouze tři „alba“, pro navýšení počtu je nutné zakoupit si placený účet za 25$. Mimochodem, k placeným účtům se váže velmi zajímavá funkce. Pokud někomu chcete udělat radost a dotyčný rád fotí a sdílí fotky, můžete mu tento placený účet zakoupit. Systém uživatelských účtů je velmi podobný kterémukoliv jinému blogu nebo komunikačnímu systému v možnostech které nabízí. Uživatel si může nastavit svůj avatar, vyplnit několik málo údajů o sobě atd. K tomu se váže i určitý „respekt v komunitě“. Pokud tedy produkujete kvalitní fotky uživatelé si vaše fotky mohou nastavit jako „oblíbené“. Rovněž funguje počítadlo přístupů, tedy kolikrát se některá z vašich fotek zobrazí jinému člověku.

foto ve Flickru

foto ve Flickru

Zajímavým prvkem pro ty, kteří chtějí svou techniku focení vylepšovat nebo uvažují o novém fotoaparátu jsou doplňující údaje o snímku. Například čím byla fotka vyfocena, kdy byla přidána na Flickr, jaká byla úroveň osvětlení a spousta dalších informací.

Zhodnocení služby Flickr a nová funkce

Nedávno byla k fotkám přidáná funkce která dovoluje zadat přímou zeměpisnou polohu místa kde byla fotka vyfocena. Můžete si tak udělat vlastní online mapu s fotkami zajímavých míst.

Já osobně si myslím že Flickr má velikou budoucnost a jistě si najde ještě spoustu návštěvníků. Žádné podstatnější problémy jsem nenašel, až na občasné delší nahrávání fotek a limitující základní účet.

Hodnocení portálu: 97%

Flickr.com

Sponzorované odkazy:

Článek Flickr.com byl publikován 6. března 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  9. Libimseti.cz
  10. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!