Hide IP Platinum

Tagy:  IP, internet, bezpečnost

Sponzorované odkazy

Hide IP Platinum

S rozmachem Internetu se o tomto médiu šíří mnoho nepravd a mnohdy i lží. Jednou z neproklamova­nějších je teze, že na Internetu je každý absolutně anonymní, takže i kdybyste spáchali cokoliv, přes Internet nejste postižitelní. Jaká to chyba lávky! Vysledovat po Internetu lze mnoho a nejlepším vodítkem k tomu je právě IP adresa. Ne vždy je ovšem žádoucí vystavovat svoji IP adresu a je záhodno ji skrýt už jen z důvodu vyšší bezpečnosti. Právě na skrývání IP adresy se specializuje mnoho programů a my si představíme jeden z nejpoužívaněj­ších. Je jím HIDE IP Platinum (dále jako HIP).

Nastavení 1

Nastavení 1

HIP je shareware (cena 600 Kč) program maličké velikosti (0,8 MB) fungující korektně na verzích operačního systému Windows od verze 98 výše. Instalaci HIP s prominutím vynechám, protože je absolutně bezproblémová a velmi rychlá. Primární a vlastně také jedinou funkcí programu je změna IP adresy při surfování po Internetu a proto je nutné, aby program podporoval všechny nejrozšířenější a běžně užívané browsery (internetové prohlížeče). HIP spolupracuje s Internet Explorer (i s nástavbou Maxthon), Mozilla Firefox, Opera a Netscape (vývoj ukončen).

Po instalaci se HIP automaticky integruje do system tray odkud řídí veškerou svoji činnost. Popisovat interface a ovládání programu je také zbytečné, neb vše se skládá z jediného malého okna a pár voleb. Nevýhodou budiž absence jazyka českého, ale světových jazyků je tu jinak hodně a technických pojmů jen několik.

Nastavení 2

Nastavení 2

HIP funguje na principu přiřazení jiné IP adresy na základě nějakého proxy serveru (WinAll, trial). Program využívá IP adresy z různých zemí (Thajsko, Itálie, Japonsko, atd.). Následně surfování probíhá takto: vy se přihlásíte na nějaký web a tím tomu webu zašlete požadavek, ten je následně odeslán vašemu poskytovateli připojení (providerovi) a poté putuje k proxy serverům programu HIP, kde dojde ke změně IP adresy a požadavek poté obratem letí k požadovanému webu s již změněnou IP adresou. Vše je tedy poměrně jednoduché, pochopitelné a hlavně funkční.

Plusy

Funkční
Klávesové zkratky
Logování

Mínusy

Absence českého jazyka
Nastavení je opravdu velmi málo

HIP je program, jež nevyužije rozhodně každý, ale pro ty, kteří touží po větším soukromí při brouzdání na Internetu jde o dobrou volbu. Vše je maximálně jednoduché a dosažitelné na pár kliknutí a ani cena není rozhodně přehnaná, i když existuje i množství freeware variant, které ovšem ne vždy fungují.

Hodnocení programu: 80%

Hide IP Platinum shareware zde:
Hide IP Platinum download

Koupit Hide IP Platinum – zvýšeni bezpečnosti při surfování na Internetu díky změně IP adresy 

Sponzorované odkazy:

Článek Hide IP Platinum byl publikován 8. března 2008 v 16.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Xiaomi Mi Mix 3 5G - Novinka s podporou sítě 5G a procesorem Snapdragon 855
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Možnosti propagace jsou neomezené
  5. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  6. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  7. Jets’n’Guns 2 - Rozhovor s Pavlem Tovaryšem z Rake in Grass
  8. Libimseti.cz
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!