SopCast

Tagy:  SopCast, SopCast download, SopCast.com, SopCast program, SopCast sport, SopCast 3, SopCoast, Sopcast, Sopcoast

Sponzorované odkazy

SopCast

První úlohou počítačů bylo nahradit kalkulačky. Věda a lidská vynalézavost se ale dostaly tak daleko, že dnes už můžet používat počítač místo rýsovacího prkna, hudebního studia, knihovny nebo i místo kina. SopCast je prográmek, se kterým můžete přidat počítači dalších několik schopností.

SopCast je možné registrovat, ale lze se připojit i anonymněSopCast je možné registrovat, ale lze se připojit i anonymně

Schopnost 1: Kabelovka

Se SopCastem sice nejde videa přímo stahovat (o tom něco napíšu až později), jednotlivá vysílání se sledují v reálném čase. Při prvním pokusu o spuštění libovolného kanálu budete možná odměněni chybovou hláškou, ze které se vyklube doporučení nainstalovat si RealPlayer. Jako spokojeného uživatele Real Alternative se mne poněkud dotklo, že nejde použít i v SopCastu, ale co se dá dělat. Po instalaci Real Playeru už se žádné další problémy s přehráváním nevyskytly a mohl jsem si spokojeně streamovat.

Schopnost 2: Satelit

V playlistu je k mání spousta stanic, na první pohled možná nabudete dojmu, že jste si pustili streamovaný přehrávač s monopolem na čínštinu. Není to tak docela pravda, pokud projedete celým dlouhým seznamem, narazíte i na vysílání v mnoha dalších jazycích. Čeština bohužel na první pohled chybí. Další kanály můžete přidávat z webové stránky SopCastu a případných dalších, které na internetu najdete.

o známé kousky není nouzeo známé kousky není nouze

Schopnost 3: Video

Pokud je vám koukání na televizi málo, můžete si na seznam schopností, které počítač ovládá, přidat video. Ano, vysílání televizí není problém nahrávat. Po stisknutí tlačítka stačí zadat název souboru, do kterého se video uloží. Formát program ale vybere za vás – jediná možnost je ASF a to v tak zajímavé podobě, že se mi ho podařilo přehrát jenom ve Windows Media Playeru. Je to ale lepší než nic.

Schopnost 4: Kino

Druhou věcí, kterou můžete sledovat, je VOD (Video On Demand), což bych přirovnal ke streamovanému HBO – můžete si vybrat z filmů a seriálů, kterými jistě nepohrdnete. V době psaní článku byly mezi filmy dostupné Hot Fuzz, třetí série Prison Breaku a mnohé další. Stránka inzeruje VOD jako dobrý zlepšovák přes obyčejnou streamovací televizi – můžete si video pustit kdykoliv od začátku, pozastavovat,zas­tavovat, prostě s ním pracovat, jako by bylo u vás doma. Jediné, o co přijdete, bude možnost nahrávat. Během psaní článku se mi ale nepodařilo spustit ani jeden takový film, ačkoliv SopCast tvrdil, že už přehrává. Nejspíš byly zrovna odstavené servery.

logo SopCastulogo SopCastu

Pokud se chcete učit čínsky z filmů nebo si nahrát zápas Arsenalu proti Liverpoolu bez použití televize a jste vlastníky rychlého internetu, máte se SopCastem ideální příležitost.

SopCast ke stažení zde:
SopCast download

Článek SopCast byl publikován 21. dubna 2008 v 11.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...