AnyDVD

Tagy:  AnyDVD, Any dvd

Sponzorované odkazy

AnyDVD

Určitě se mezi vámi čtenáři najde někdo, kdo má zkušenosti s DVD dovezenými z ciziny, třeba z USA. Možná, že v téhle situaci poznáte sami sebe: Celí natěšení vložím nový bombastický film, který ještě ani v Česku neměl ještě premiéru, do svého přehrávače nebo do mechaniky v počítači, ale ouha! Něco není jak má. Soused měl asi pravdu, když mi říkal, že to nepůjde přehrávat. Co teď s bezcenným nosičem? Vystavit na poličku? Vyhodit? Ne, použijte program AnyDVD a máte po starostech!

V jednoduchosti je krása

AnyDVD je driver, jenž v průběhu své činnosti na pozadí v tray oblasti dokáže dešifrovat DVD filmy i chráněná CD s hudbou, taktéž vám pomůže odstínit nastavení regionu RPS (tato ochrana je výrobci používána jak na discích, tak na přístrojích, má například za úkol zabránit velkému dovozu levných DVD ze Spojených států), čili umí systém Windows „za letu“ oblafnout takovým způsobem, až se mu zamotá hlava. Teď už bez nadsázky, váš Windows už poté nedokáže rozpoznat, zda-li se jedná o originální nosič nebo jakýže to vlastně kód regionu je na nosiči obsažen.

ÚvodÚvod

Tudíž už nebude problém si zkopírovat (zálohovat) filmy, hudbu, prostě vše, co do této chvíle bylo chráněno všemožným kódováním CSS a ochranami, například analogovou ochranu proti kopírování Macrovision. Nově ve verzi AnyDVD HD je také možné zálohovat i disky nové generace (HD-DVD a také Blu-Ray disky). A to vše bez nutnosti instalovat ovladače ASPI.

Úprava nastaveníÚprava nastavení

Co umí dál?

AnyDVD od firmy SlySoft si navíc umí pohrát se spoustou nastavení, například jednoduše zmenší počet otáček DVD v mechanice, tzn. že sníží hladinu hluku při sledování filmu, což oceníte hlavně ve večerních hodinách. Také automaticky nastavuje obnovovací frekvence (pro NTSC a PAL – ten je obvyklý pro náš region).

Rychlost mechanikyRychlost mechaniky

Otázka legality

AnyDVD je v Německu postaven mimo zákon, protože odstraňuje prevence kopií z DVD. Nalezl jsem třeba i zajímavost, kdy byl německý portál Heise news žalován záznamovým průmyslem, protože na svých webových stránkách odkazoval na stránky SlySoftu ve svém zpravodajství. Portál následně podal žalobu kvůli porušení jejich ústavně zaručené svobody tisku, ale Německý Spolkový ústavní soud jejich žalobu neuznal a navíc potvrdil onen odkaz na stránky SlySoftu jako nelegální.

Také právní status AnyDVD je ve Spojených státech amerických stále nejasný, protože je zřejmě nelegální podle právních předpisů DMCA, ale zatím žádné zásadní kroky proti firmě nebyly podniknuty.

AnyDVD_obalAnyDVD_obal

Dokážete prolomit vše

Jako jeden z mála je AnyDVD neustále aktualizován a vzhledem k tomu, že jsou naproti tomu vytvářeny stále nové a nové zabezpečení filmů a hudby, bude zajímavé sledovat, kam až tento souboj povede. Zatím mi nezbývá než tento šikovný driver doporučit všem, kteří potřebují zálohovat velice náchylné CD, DVD, HD-DVD a Blu-Ray disky.

AnyDVD ke stažení zde:
AnyDVD download

Článek AnyDVD byl publikován 26. června 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Baštan. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...