JPEG Resampler

Tagy:  JPEG Resampler, JPEG Resampler download, převody obrázků, prohlížeče, obrázky, úprava velikosti, JPG

Sponzorované odkazy

JPEG Resampler

Možná to znáte. Chcete odeslat například e-mailem obrázek ve formátu JPG, ale obrázek má přílišnou velikost. V tomto článku si ukážeme, jakým způsobem lze velikost zmenšit za pomoci programu JPEG Resampler.

Výběr obrázků

Po instalaci se zobrazí na pohled přehledné a jednoduché okno programu JPEG Resampler. Prvním krokem, který musíte uskutečnit, pokud chcete zmenšovat obrázky je vybrat cílový a zdrojový adresář, ze kterého obrázky čerpáme. Ale co když je obrázků ve složce několik? Není nic jednoduššího než vybrat si zdrojový adresář a po vybrání kliknout ve spodní části okna programu na tlačítko “Prohlížeč“. Zde si již vybíráte přímo obrázky, které se zpracovávat budou, které ne a dokonce jsou i na výběr některé doplňující možnosti, např. otočení obrázku, atd. Po vybraní vámi zvolených adresářů nastává, možná trochu složitější výběr dalších detailů při zmenšování.

hlavní okno programu JPEG Resampler

hlavní okno programu JPEG Resampler

Možnosti zmenšování

Tady se již opravdovým znalcům otevírají možnosti pro práci s programem. Vybrat si můžete několik možností při zmenšování. Buďto můžete obrázky zmenšovat na rozlišení, respektive procento z originálu, nebo na přímou velikost v pixelech. Pravděpodobně nejvíce budete využívat zmenšení na velikost souboru, nastavit lze jakoukoliv hodnotu v kB. Zde také najdete zajímavou položku „velmi přesně“, kterou můžete zatrhnout. Jde vlastně o zlepšení zmenšování (i když bude trvat déle), protože zmenšení proběhne v několika cyklech. Vybra]t si také můžete, zda JPEG Resampler bude vytvářet kopie zmenšovaných obrázků.

Globální nastavení

Využít k dalším volbám můžete také položku „Globální nastavení“. Tyto volby se týkají spíše samotného programu, například vypnutí po dokončení operace, nebo vybrání zaostřovacích filtrů obrázků. V těchto volbách si vyhrají spíše pokročilejší uživatelé. Dalšími volbami, pod tlačítkem „Globální nastavení“ můžete využívat například přejmenovávání obrázků, můžete do nich přidávat text, nebo firemní loga.

globální nastavení JPEG Resampler

globální nastavení JPEG Resampler

Jednoduché zmenšování

Program je dostupný ve třech lokalizacích, anglické, české a německé. Přepínání jazyků je vtipně řešeno ikonkami s vlajkou daného státu. Přímo z programu se můžete také dočíst o nejnovějších verzích JPEG Resampler. JPEG Resampler je zajímavým program, je jednoduchý a pro začínající uživatele relativně srozumitelný. Nabízí mnoho voleb při práci a jistě stojí za vyzkoušení.

Oficiální stránky

JPEG Resampler ke stažení zde:
JPEG Resampler download

Sponzorované odkazy:

Článek JPEG Resampler byl publikován 20. července 2008 v 05.45 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Trápí vás zdlouhavé založení firmy? Zařiďte vše online
  4. Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli
  5. Velikonoční přání ke stažení
  6. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  7. Smajlíci
  8. Katastrální mapy online
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!