IsoBuster

Tagy:  IsoBuster, optické disky, CD, image CD, záchrana dat, IsoBuster download, Isobuster cz

Sponzorované odkazy

IsoBuster

Téměř každý uživatel PC používá CD. Avšak někdy jsou data na médiu poškozená, nebo zdánlivě ztracená. Ještě stále však mohou jít zachránit . S tím nám pomůže program IsoBuster.

Základní vlastnosti

Abychom mohli „léčit“ CD je nutné zamyslet se, zda opravdu ještě něco zachránit jde, pokud jsou na něm příliš velké škrábance, nebo je nějak jinak silně mechanicky poškozeno žádný program nepomůže. Nicméně pokud chceme CD zachránit, není nic jednodušší než ho zasunout do mechaniky a spustit IsoBuster. V současné verzi programu je podporována většina mechanik a většina médií, které jsou na trhu k dostání. Program sám nalezne vložené CD a načte jeho obsah. Struktura adresáře se vzhledem podobá například Průzkumníku, ale IsoBuster zobrazí i soubory, které klasickou cestou nenajdete. Dokáže také extrahovat zabalené archivy na nosiči.

IsoBusterIsoBuster

Práce s obrazem disku

IsoBuster je primárně určen pro práci s image disku. Jsou to vlastně jakési „virtuální CD“, které díky tomuto programu můžete upravovat, nebo vytvářet nové. To se hodí zájmena při zálohování dat, popřípadě pro již zmíněné léčení. Při tvoření obrazu disku máte na výběr dokonce několik možností, například rozdělení souboru, nebo automatické převádění na formát .iso z formátu .tao, nebo .bin. Podporovaných formátů je celkem dvacet sedm, pro obyčejného uživatele množství naprosto dostačující.

IsoBuster nastaveníIsoBuster nastavení

Informace o mechanice

IsoBuster vám také velmi dobře poslouží v případě, že chcete znát některé detailnější informace o své CD mechanice. Jak již bylo řečeno, program rozpoznává obrovské množství mechanik a dokáže také určit, zda jsou schopné číst, popřípadě přepisovat různé druhy médií. Pokud si tedy něčím nejste jisti, pomůže vám i v tomto směru.

IsoBuster informace o CD mechaniceIsoBuster informace o CD mechanice

Placená verze

Základní verze IsoBuster nemá některé funkce, které nabízí až placená verze. Chybí zde hlavně možnost opravovat UDF data a několik dalších menších vlastností. Přímo na oficiálních stránkách jsou dva druhy licencí, osobní, nebo business. Osobní vás přijde na 29,95 $, business stojí 49.95 $. Přístup na tyto stránky je přímo z programu.

Práce s CD do detailu

IsoBuster ocení hlavně ti, kteří často pracují s CD, zálohují data, nebo vlastní velkou spoustu nosičů. Velkým kladem IsoBuster je čeština, spousta možností v základní verzi a jednoduchost.

Oficiální stránky

IsoBuster ke stažení zde:
IsoBuster download

Koupit IsoBuster

Článek IsoBuster byl publikován 22. července 2008 v 07.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...