Diskuse ke článku phpRS - Konkurent joomly?

phpRS nebo ne-phpRS?

Napsal/a: Barka

Přidáno: 26.01.2009 13.53

Odpovědět

Začala jsem hledat nějaký český (tedy českým autorem vytvořený) opensource redakční systém a při hledání jsem se propracovala až k phpRS. Poté, co jsem ho úspěšně nainstalovala a rozchodila první nový layout jsem se doslechla zdrcující kritiku: tento RS má prý příšerný a zabugovaný kód, příliš složité ovládání vzhledu… Je prostě naprosto otřesný a existují mnohem lepší. Propadla jsem zoufalství nad svou neznalostí a neschopností rozeznat opravdovou kvalitu. I rozhodla jsem se otestovat si některé z těch sofistikovaných RS na úrovni. Abych nevytvářela zmatek na „ostrém“ webserveru, instalovala jsem všechny na lokálním. A u naprosté většiny z nich jsem pohořela právě už při instalaci. To, co recenze phpRS označuje za nedostatek tohoto RS, tedy nutnost vytvořit tabulky v MySQL ručně nebo pomocí skriptu, zatímco u těch dokonalejších systémů stačí zadat do formuláře pár údajů a vše je hotovo, fungovalo u mě naprosto bez problémů. Skript jsem zadala do rozhraní MyAdmin, proběhl, tabulky hladce nainstalovány. Naproti tomu u sofistikovaných RS ať jsem při zadávání oněch jednoduchých pár údajů dělala nevímco, přimět RS, aby posléze začal běhat, tj. aby se dokázal spojit s databází, byl nadlidský výkon. Nevím, kde jsem dělala chybu a proč u primitivního spuštění skriptu v MyAdmin mi všechno šlo hladce, zatímco u prostého vyplňování kolonek a klikání myší se to pokaždé nějak zadrhlo. Nevím to, a ani nevím, jestli se mi to podaří zjistit. Na to, abych se podívala do skriptů a pokusila se z nich vyčíst, kde je problém, jsou ony sofistikované systémy prostě sofistikované až příliš. Já umím v PHP napsat jen krajně jednoduché skriptíčky. Ale když se podívám do kódu napsaného někým jiným, dokážu aspoň zhruba poznat, o co tam jde. Pokud tedy není kód příliš dlouhý a složitý… Takže myslím, že phpRS je možná z pohledu „vývojářských fajnšmekrů“ poněkud těžkopádný a primitivní. Možná až brutálně primitivní. Ale pro začátečníky považuju jeho „nedostatečnou rafinovanost“ spíš za plus.

PHPRS

Napsal/a: Tkim

Přidáno: 09.03.2009 12.32

Odpovědět

Já též musím jedině chválit phpRS !!! NA netu se pohybuji již nějakou dobu a měl jsem možnost sám poznat několik systémů a musím uznat , že nejpřehlednější redakční systém alespoň co se pro začátečníky i středně znalé týče je phpRS nejlepší řešení. Rychle jsem se do toho dostal. Narozdíl od Drupala, Wordppressu, Joomla a jiných…

Bez komentáře

Napsal/a: Nik

Přidáno: 20.03.2009 23.48

Odpovědět

No nevím, co je např. při instalaci Joomly! nadlidsky obtížného. Pokud alespoň tuším co je login a heslo k databázi MySQL, localhost a ještě pár základních údajů, nevidím v instalaci žádný problém. Administrace Joomly je naprosto jednoduchá a pomocí komponent, modulů a mambotů se dá docílit v tomto CMS snad naprosto všeho. Navíc existence nepřeberného množství všemožných extensions a templates na netu dělá z tohoto systému snad nejuniverzálnější CMS ze všech. Z počátku jsem také zkoušel laborovat z různými CMS jako je Drupal, Typo, Wordpress a samozřejmě i phpRS, ale zaplaťpánbůh, že jsem u něj nezůstal! Je na něm očividně vidět, že na jeho vývoji pracuje jeden člověk. Za to mu samozřejmě patří obdiv, ale to je asi tak vše. Oproti Joomle, který je Opensource a kromě týmu zkušených vývojářů (původně z týmu Mambo) na jejím vývoji pracuje vlastně statisíce, možná i miliony nadšenců z celého světa. Pro kvalitu CMS Joomla! mluví též její pozice první příčky v oblíbenosti mezi CMS. Takže všem začínajícím adminům radím, seznamte se důkladně s Joomlou na localhostu a zaručuji vám, že od ní budete těžko odcházet. Zdraví Vás administrátor cca 15 běžících systémů Joomla! s různým zaměřením – od firemních portálů s e-shopem, až po blogové stránky.

phpRS

Napsal/a: Aggi

Přidáno: 30.05.2009 13.25

Odpovědět

Zdarec, mám rozjetých několik webů na phpRS a také několi webů na Joomla! PhpRS hodnotím velice kladně, s žádnými bugy jsem se nesetkal, nemluvím tím o pluginech ale o jádru phpRS, pluginy píše kdokoli kdo jen trošku ví jak na to a podle toho to může vypadat. Tuším že poslední verze phpRS je venku už dva roky bez aktualizace a uprav zabezpečení přesto jediný průnik který byl zaznamenán bylo zneužití hesel získaných od nezotpovědných adminů píšících si hesla přímo do Total Commanderu(což jsem spáchál také a byl jsem po zásluze odměněn). Joomla oproti phpRS se umí nainstalovat bez větších zásahů uživatele, je více méně blbuvzdorná a lamoidním uživatelům dobře přístupná. Plugin nebo modul nebo šablonu nainstaluje každý kdo umí používat myš, umí číst a má dost inteligence aby dokázal postupovat o bodu 1, přes bod 2 k bodu tři a ne nějak jinak. Přesto pro mě je výhercem phpRS prože jsem si mohl opečovávat svou instalaci hýčkat ji svými plugíny a jejich úpravami a naučit se to něco málo co tuším o php, mysql, css a webu… Každopádně mám li klienta který má problémy uložit dokument ve Wordu (mnohdy nechápu jak se mu podařilo vůbec jej otevřít) využiji Joomlu! a budu doufat že se v té spoustě věcí které se musí udělat aby napsal a vydal článek nebude ztrácet moc často (kdo ho to má furt dokola učit…) Nevýhoda joomly je příšerná velikost základního balíku na webu někde okolo 40MB… oproti phpRS který se zbalený vejde od 1MB a nainstalovaný do 10MB(spíš mnohem méně… teď jenom hádám)

life

Napsal/a: anyous

Přidáno: 28.05.2014 11.08

Odpovědět

Thank you for sharing this article. It is really useful for me.replica louis vuitton monogram canvas

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny